صفحه اصلی » خواندنی » سیگار الکترونیک با طعم حشیش!

سیگار الکترونیک با طعم حشیش!

تولید و عرضه محصولی تازه در فرانسه بحث‌برانگیز شده؛ سیگار الکترونیکی کانابیس که قرار است به طور قانونی وارد بازار شود.

تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - سه شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲
به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرگزاری هشدار نیوز شاهدانه و مشتقات آن که اکنون پر مصرف ترین ماده مخدر دنیاست، مقام خبرساز ترین ماده مخدر را نیز به خود اختصاص داده اند .

تقریبا روزی نیست که خبرآزاد سازی این ماده در گوشه و کنار دنیا و نگرانی فزاینده برخی دیگر از جمله مقامات سازمان ملل به گوش نرسد.

از اواسط این هفته نیز سیگار الکترونیک مخدر در فرانسه دردسر ساز شده است.

تولیدکنندگان  این محصول می‌گویند ای-جوینت تنها آرامش می‌دهد اما برخی کارشناسان آن را از قماش مواد مخدر می‌دانند.

روز سه‌شنبه (۱۶ دسامبر/ ۲۵ آذر) در شهر پاریس از محصولی تازه و “صد درصد قانونی” پرده‌برداری شد: Kanavape نخستین جوینت الکترونیکی است که در فرانسه به طور کاملا قانونی وارد بازار می‌شود.

دویچه وله می نویسد:تولیدکنندگان این سیگار از یک خلا قانونی نهایت استفاده را کرده‌اند؛ مواد به کار رفته در تولید این جوینت الکترونیک حاوی THC نیستتند. اما در آنها نوعی از کانابینوئید، با نام کانابیدیول وجود دارد؛ ماده‌ای که گفته می‌شود “تاثیری آرام‌بخش اما نه مخدر بر روی مصرف‌کننده” دارد.

طبق گزارش سازمان ملل متحد، ماری جوانا و حشیش که هر دو از گیاه شاهدانه هندی تهیه می‌شوند، همچنان ماده اعتیادآور اصلی در دنیا هستند و جمعیتی حدود 180 میلیون نفر در جهان در سال 2012 دستکم یکبار این مواد توهم‌زا را مصرف کرده‌اند.

سازمان ملل برآورد کرده‌است حدود 4 % از جمعیت بزرگسال جهان (معادل با 180 میلیون) در سال ماری‌جوانا مصرف می‌کنند. و حدود 0٫6 درصد جمعیت جهان حدود 22٫5 میلیون نفر به طور روزانه ماری‌جوانا مصرف می‌کنند.

تنها در آمریکا تخمین زده می‌شود بیش از 100 میلیون نفر در زندگی‌شان ماری‌جوانا را تجربه کرده‌اند و 25 میلیون نفر طی سال گذشته چنین تجربه‌ای اشته‌اند.

اما جدول پرمصرف ترین جوامع مصرف کننده ماری جوانا نشاندهنده این است که در جوامع سنتی با عادات خاص آئینی مصرف این ماده مخدر بسیار رواج دارد

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد