صفحه اصلی » استان اصفهان » احتمال وقوع فتنه درسال 92 توسط عوامل پشت صحنه فتنه 88 قوی است

احتمال وقوع فتنه درسال 92 توسط عوامل پشت صحنه فتنه 88 قوی است

آیت الله علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه ،در جمع فرماندهان ومسئولین ردههای مختلف سپاه صاحب الزمان در در اردوگاره شهید بهشتی اصفهان بیان کرد:

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

احتمال قوی وقوع فتنه درسال 92 توسط عوامل پشت صحنه فتنه 88 وجود دارد.آیت الله سعیدی که به منظور شرکت در همایش مسئولین و مدیران عقیدتی -سیاسی سپاه استان اصفهان  که به همت حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان برگزار شد،به اصفهان سفر کرده بود در جمع مدیران عقیدتی –سیاسی  و فرماندهان نواحی مختلف سپاه صاحب الزمان (عج)اصفهان  درباره موضوعاتی  همچون بصیرت،مسئولیت مردم نسبت به رهبری،و زوایای نهفته فتنه 92به ایراد سخن پرداخت.

نماینده ولی فقیه در سپاه سخنان خود را با بحث ایستادگی و مقاومت در برابرظلم و استکبار و بیان پیامدهای مثبت آن برای جامعه این گونه آغاز کرد:لازم به ذکر است که  ایستادگی ومقاومت دستاوردهای عظیمی رابه دنبال دارد. بحث من دراین محفل شریف نقش استقامت وپیروزی امت ها است. گاهی استقامت ومقاومت یک ملت تاثیرش در حد یک شهر است وگاهی استقامت یا تسلیم عوارضش درسطح یک کشوراست .وگاهی عوارض استقامت وتسلیم درسطح جهان است وحتی گاهی عوارض استقامت وتسلیم در سطح تاریخ بشراست.شما رفتار امت ها را درگذشته مقایسه بکنید. اگر درشعب ابوطالب  استقامت سه ساله، در سخت ترین شرایط انجام نمی شد،زمینه شکل گیری ملت اسلامی،دولت اسلامی وامت اسلامی فراهم هرگزفراهم نمی شد،یعنی مقاومت یک جمعی دریک دوره ی سه ساله، تاریخ بشر رادگرگون کرده ،تسلیم همین امت بعد از رحلت پیامبربزرگترین تهدید وبزرگترین خیانت و تاثیر در سرنوشت بشر گذاشته است.اصلا غیبت امام زمان در طول بیش از هزاروصدوخورده ای سال نتیجه همان تسلیم آن روز ملت معاصر زمان پیامبردر برابر فشارها وتحمیل ها بوده است.حالا ببینید و مقایسه بکنید،استقامت چه تاثیری دارد؟وتسلیم چه تاثیری دارد؟

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به فرازهایی از نهج البلاغه، گفت: در روایات اسلامی آمده است که خدا به واسطه جدیت و میزان مقاومت بنی اسرائیل در حاکمیت رهبری الهی پنج امتیاز همچون پیروزی، عزت، امنیت، حکومت روی زمین و پیشوایان برزگ عطا کرد.

 

آیت الله سعیدی اظهار کرد: روایات اسلامی تاکید دارد که بنی اسرائیل با نقض پیمان ها و حمایت نکردن از رهبران دینی خود این فضیلت ها را از دست دادند و خدا لباس کرامت و فضیلت را از تن آنها بیرون ساخت.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به پیروزی های مسلمانان در ابتدای اسلام، افزود: با وجود این پیروزی ها، بعد از پیامبر (ص) به واسطه سستی مردم و تسلیم شدن در برابر کفر و نفاق، مسیر تاریخ اسلام عوض شد تا جایی که به غیبت امام زمان (عج) منجر شد.

وی با اشاره به توطئه های 34 سال گذشته دشمن برای براندازی انقلاب اسلامی، گفت: هر کشوری این تهدیدات را داشت تاکنون بارها سقوط کرده بود، ولی مردم ما به واسطه هدایت های رهبری ایستادگی و این توطئه ها را خنثی کردند.

فرمول و پیامدها و عوارض تسلیم و ایستادگی،عین یک معادله ریاضی است.

آنچه که درکلام امیرالمومنین وپیامبرو قرآن می بینیم بسیاری ازاین موارد شکل فرمولی داره عین قواعد فیزیک وشیمی می ماند،عین معادله ریاضی می ماند.همچون قانون شیمی که  آب در100 درجه جوش می آید و درصفردرجه یخ می زند،قانون ثابتی است،در تحولات تاریخی هم همین مسائل را داریم و می بینیم وقتی خداوندجدیت و اراده ی بنی اسرائیل را در برابر فشارهای فرعون وسپس به دنبال آن تحقق حاکمیت الهی را دربینن آنها شاهد بود5امتیاز مهم به قوم داد:

1-پیروزی:یعنی یکی از پیامدهای ایستادگی امت بر محور حق ؛پیروزی است

2-عظت دادن:این افراد ذلیل بودند ،تحت ستم فرعون قرار داشتند وبه آنها عظت دادوذلت را گرفت

3-قرار دادن امنیت به جای ترس ووحشت در بین قوم بنی اسرائیل

4-دادن حکومت روی زمین به آنها

5-فضیلت دادن آنها در میان امت ها

واین پیامد آخر یک قانون است،یک سنت الهی است وهرکس وهر امتی که پای رهبرش بایستد ،از این قانون بهره مند می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + هشت =