صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » احمدی نژاد با چه هدفی به مجلس می رود؟

احمدی نژاد با چه هدفی به مجلس می رود؟

اتوجه به حضور پرحاشیه قبلی رئیس جمهور در مجلس، برخی این برنامه رئیس جمهور را سیاسی و یک چهارشنبه سوری زودهنگام طراحی شده از سوی رئیس جمهور در مجلس معرفی کرده اند اما عده ای دیگر از رئیس جمهور بخاطر چنین تصمیمی تقدیر نموده اند و ..

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱
پس از انتشار خبر درخواست وقت رئیس جمهور برای حضور در مجلس شورای اسلامی، گمانه زنی ها درباره دلیل این تصمیم دکتر احمدی نژاد آغاز گردید. برخی این تصمیم وی را طرح مباحث جنجالی به منظور بهره برداری انتخاباتی قلمداد کردند و عده ای دیگر آنرا در راستای همفکری و همکاری دو قوه برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و بحث و بررسی مسائل اقتصادی روز کشور بویژه موضوع هدفمندی یارانه عنوان کردند.
 
به گزارش صاحب نیوز به نقل از سرویس سیاسی بی باک: بعد از اینکه طرح برخی نمایندگان برای سئوال از رئیس جمهور در صحن مجلس با مخالفت مقام معظم رهبری و نخبگان کشور روبرو شد؛ اینبار رئیس جمهور شخصا قصد حضور در مجلس کرده است. مجلس در همان ابتدا با زمان درخواستی رئیس جمهور مخالفت کرد تا از همان اول نظم و قانون داخلی خود را به رخ رئیس جمهور بکشد اما به هر حال قرار است که دکتر احمدی نژاد بزودی در مجلس حاضر شود.

باتوجه به حضور پرحاشیه قبلی رئیس جمهور در مجلس، برخی این برنامه رئیس جمهور را سیاسی و یک چهارشنبه سوری زودهنگام طراحی شده از سوی رئیس جمهور در مجلس معرفی کرده اند اما عده ای دیگر از رئیس جمهور بخاطر چنین تصمیمی تقدیر نموده اند و چنین برنامه هایی را برای تحقق وحدت و همدلی بیشتر بین دو قوا ضروری می بینند.

به گزارش صاحب نیوز نائب رئیس کمیسیون تحقیق مجلس در این باره به خبرنگار بی باک گفت: احمدی نژاد در خواست وقت برای حضور در مجلس را داشت و زمان حضور خود را هم چهار شنبه 20 دی عنوان کرده بود که این در خواست از طرف مجلس به روز دیگری موکول شد. این جای امیدواری دارد که یک رئیس جمهور داوطلبانه برای پاسخگوئی درخواست حضور در مجلس را دارد.
 

محمدعلی اسفنانی نائب رئیس کمیسیون تحقیق مجلس در مورد علت این درخواست از سوی رئیس جمهور، در گفتگو با بی باک اظهار داشت: علت درخواست حضور در مجلس توسط رئیس جمهور مطرح کردن موضوعاتی در رابطه با بودجه 92 است که از این طریق  مجلس هم بتواند دولت را همراهی کند و با توجه به این که دولت موکلف بوده تا تاریخ 15 آذر ماه بودجه سال 92 را به مجلس ارائه دهد، لذا باید به طور جدی در مورد بودجه صحبت کرد.

وی افزود: یکی از مباحثی که مطرح خواهد شد، نرخ ارز می باشد و همچنین  اینکه مسئله نفت به چه صورت باشد زیرا بنابراین است که بودجه سال آینده هم اتکای کمتری به نفت داشته باشد، این عمده مطالبی است که به نظر بنده مطرح خواهد شد.

نماینده مردم فریدونشهر و چادگان در مجلس در پاسخ به اینکه چرا در خواست حضور احمدی نژآد در تاریخ 20 دی توسط مجلس به روز دیگری موکول شد گفت: به علت اینکه از قبل اعلام حضور در مجلس توسط رئیس جمهور نشده بود و دستور کار مجلس در روز مذکور از قبل مشخص شده بود که مجلس مکلف هست تا آنرا در تاریخ مشخص رسیدگی کند و به این علت حضور رئیس جمهور زمان زیادی خواهد برد و رسیدگی به مسائل دیگری که از قبل تعیین شده بود امکان پذیر نخواهد بود به همین علت باید این حضور در دستور کار مجلس قرار بگیرد که زمان کافی برای حضور رئیس جمهور وجود داشته باشد. 

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به درخواست رئیس‌جمهور برای حضور در مجلس، گفت: درخواست رئیس‌جمهور در جلسه آتی هیئت رئیسه بررسی خواهد شد تا هماهنگی‌ها لازم درباره حضور ایشان در مجلس فراهم شود.

 
وی با بیان اینکه هدفمندکردن یارانه‌ها و بررسی مسائل اقتصادی کشور علت درخواست رئیس‌جمهور برای حضور در مجلس بوده است، خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد درخواست رئیس‌جمهور برای حضور در جلسه غیرعلنی مجلس باشد.
 
نماینده مردم طرقبه با بیان اینکه اشکالی به حضور رئیس‌جمهور در مجلس وارد نیست، تاکید کرد: در این جلسه رئیس‌جمهور نظرات خود را مطرح و نظرات نمایندگان را نیز استماع خواهد کرد.
 
همچنین معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مهم ترین محور سخنان رئیس جمهور در دیدار با نمایندگان مجلس را توضیح در خصوص مسایل اقتصادی و بررسی مسائل جاری کشور عنوان کرد.
 
لطف الله فروزنده معاون پارلمانی رییس‌جمهور در گفتگو با خبرگزاری فارس با اشاره به درخواست احمدی‌نژاد برای حضور در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور قرار است در این جلسه در خصوص مسائل اقتصادی و آخرین مسائل جاری کشور صحبت کند.
 
وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی همدلی بیشتر دولت و مجلس نیاز اصلی کشور است گفت: با تعامل قوا می‌توانیم کشور را بهتر اداره کرده و تحریم ها را دور بزنیم.
 
فروزنده بیان کرد: آقای رییس جمهور به این نتیجه رسیدند که باید با نمایندگان مجلس صحبت کنند و رایزنی های لازم صورت گیرد.
 
معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه این جلسه، کاملا دوستانه است تا راه حل های لازم برای مشکلات کنونی اندیشیده شود، اظهار داشت: این نشست کاملا علنی خواهد بود و وزرای اقتصادی نیز پیش از سخنرانی رئیس‌جمهور مطالبی را بیان خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده + شانزده =