صفحه اصلی » اقتصادی » آب، کشاورزی، اشتغال » کارگروه آب، خاک و کشاورزی فریدونشهر تشکیل جلسه داد

برای رفع مشکل کشاورزان شهرستان، با حضور نماینده آب منطقه‌ای؛

کارگروه آب، خاک و کشاورزی فریدونشهر تشکیل جلسه داد

کارگروه آب، خاک و کشاورزی در محلّ فرمانداری فریدونشهر با حضور مسئولین شهر و آب منطقه‌ای و کشاورزان و سرمایه گذاران روستاهای فریدونشهر تشکیل جلسه داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پونه زار، کارگروه آب، خاک و کشاورزی  در محلّ فرمانداری فریدونشهر با حضور مسئولین شهر و آب منطقه‌ای و کشاورزان و سرمایه گذاران روستاهای فریدونشهر تشکیل جلسه داد. در این جلسه مقدس به عنوان نماینده آب منطقه‌ای در منطقه فریدن حضور داشت.

در ابتدای این جلسه پورنادریان، عضو شورای روستای سرداب و عضو شورای بخش، درخواست روستای خود را در رابطه با سه موضوع اعلام کرد: ۱- پرداخت پول ۳۲ هکتار زمینی که در حریم دریاچه قرار گرفته شده است؛ ۲- پرداخت خسارت زمین‌هایی که جاده‌ی کارگاه بیت المقدس تا سرداب آن‌ها را گرفته است؛ ۳- پرداخت ضرر و زیان سنگ شکن که قرار بوده ۵۰ میلیون تومان بابت آن پرداخت شود؛ ۴- تخفیف در حق آبه‌ی کشاورزان که از ۲۴۰۰۰۰۰ به ۹۰۰۰۰۰۰ تومان افزایش یافته است و برداشت این پول از ۳ مورد اوّل. ضمن بیان بحث در این مورد، فرماندار خواست تا ظرف یک ماه آینده جلسه‌ای برای حلّ مشکلات روستای سرداب تشکیل شده و این مورد هم در همان جلسه مطرح و پیگیری شود.

موضوع بعدی جلسه درخواست سیدرمضان موسوی بود مبنی بر تسریع در پرداخت وام مصوب ۲۵۰میلیون تومانی احداث پرورش ماهی در روستای کاهگان. موسوی ضمن بیان سختی کار در این منطقه و هزینه بر بودن حمل مسالح و تجهیزات تا محلّ ساخت پرورش ماهی، درخواست تسریع در پرداخت وامشان را داشتند. در پاسخ به ایشان خودسیانی، رئیس بانک کشاورزی، گفت پرداخت وام بر اساس پیشرفت در کار داده می‌شود.

IMG 5347 500x375 کارگروه آب، خاک و کشاورزی فریدونشهر تشکیل جلسه داد

مبحث بعدی متعلق بود به درخواست آب روستای عبدالله آباد که توسط موسوی مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی این روستا مطرح شد. وی اظهار داشت شرکت آب منطقه‌ای برای ۴۰ کشاورز این روستا، تنها ۳ لیتر آب در نظر گرفته است که نه جوابگوی مزارع کشاورزی این روستا است و نه نسبت به روستاهای هم جوار رعایت مساوات شده است. در این زمینه از طرف نماینده آب منطقه‌ای و نماینده کشاورزان مباحث مختلفی مطرح شد که مقرر شد به علّت مشکلات به وجود آمده در تأمین آب روستاهای «عبدالله آباد»، «سکان»، «اسلام آباد» و «کرچان»، یک نفر به عنوان نماینده‌ی این چهار روستا تعیین شده و هماهنگی‌های لازم برای رفع مشکل آب کشاورزی روستائیان را انجام دهد.

IMG 5354 500x375 کارگروه آب، خاک و کشاورزی فریدونشهر تشکیل جلسه داد

در انتهای جلسه هم نماینده‌ی شرکت تعاونی سیبک ضمن تشکر بابت احقاق حقشان و تخصیص حق آبه به ایشان درخواست مکتوبه و سند این حق آبه در برابر خسارت وارده به ایشان را داشتند که مقرر شد نماینده آب منطقه‌ای این مورد را نیز پیگیری کنند.

نکته‌ی مهمی در این جلسه حرف همه‌ی مراجعین بود. مراجعین از بی احترامی که در فضای اداری بانک و سازمان آب منطقه‌ای به ایشان شده بود و بی توجهی مسئولین به ایشان گلایه داشتند. برای نمونه کشاورزان سردابی اظهار داشتند در ماه رمضان بعد از هماهنگی با سازمان آب منطقه‌ای برای شرکت در جلسه و طرح درخواستشان به اصفهان رفته‌اند ولی مسئول تصمیم گیرنده در امر مربوطه خود در این جلسه حاضر نشده و نماینده‌ی خود را فرستاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد