صفحه اصلی » استان اصفهان » هنر ما باید این باشد که مسافران جدیدی در قطار انقلاب سوار کنیم

مصطفی پور محمدی :

هنر ما باید این باشد که مسافران جدیدی در قطار انقلاب سوار کنیم

رمز اصلی پیشرفت پیامبر در هدایت جامعه بشری، به فرموده قرآن کریم صبر، عطوفت و عفو زیاد ایشان در برابر اشتباه و انحراف یاران وی بوده است و امروزه ما برای اداره کشور باید به این مولفه های اساسی رجوع کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز در اصفهان، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی، رییس سازمان بازرسی کل کشور، شب گذشته در خیمه حسینی گلستان شهدای شهر اصفهان، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن 28 صفر و رحلت رسول اکرم گفت: سیره و منش ایشان به عنوان پدر امت باید سرلوحه کار مسئولین کشور باشد. خدا در قرآن بارها از خودگذشتگی و دلسوزی ایشان در امر هدایت جامعه سخن گفته و فرموده است: پیامبر برای هدایت جامعه بسیار حریص بود و این حرص ورزی به اندازه ای بود که خدا در آیه ای دیگر  به پیامبر فرمود: خود را برای هدایت امت به زحمت نینداز و بر خود سخت گیری نکن.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص چگونگی رفتار مسئولین در قبال تحمل اشتباهات سایر افراد جامعه افزود: رمز اصلی پیشرفت پیامبر در هدایت جامعه بشری، به فرموده قرآن کریم صبر، عطوفت و عفو زیاد ایشان در برابر اشتباه و انحراف یاران وی بوده است و امروزه ما برای اداره کشور باید به این مولفه های اساسی رجوع کنیم. هنر مسئولین و دولت مردان ما در این است که هر روز مسافران جدیدی را در قطار انقلاب سوار کنیم؛ نه اینکه در هر ایستگاه و موقعیت دوستان را از خود برنجانیم.

وی در خصوص وجود مشکلات در مدیریت کشور، منیت ونفسانیت بعضی از مدیران را مسبب دانست و تصریح کرد: پیامبر اکرم پس از پیروزی در جنگ بدر، مومنین را به جهاد اکبر یا همان خود سازی دعوت کردند و ما امروزه نیاز مند این جهاد اکبر در عرصه مدیریت در کشور هستیم. اگر مشکلی در کشور وجود دارد، مردم مسبب آن نیستند؛ چرا که مردم همیشه بهنگام و فعال در عرصه ها حضور داشته اند و مسئولین باید با حفظ وحدت دست از منیت بردارند.

در خصوص دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی گفت: امروزه جمهوری اسلامی ایران به دلیل این که یک تمدن متعالی و دینی به جهانیان معرفی کرده و آن ها را به این رسالت معنوی دعوت و ترغیب می کند، مانع بزرگی بر سر اهداف مستکبرین به شمار می آید.

پور محمدی در خصوص موفقیت و پویایی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب ما در حالی به دهه چهارم از عمر خود وارد شده است که شعارها و آرمان هایش محفوظ مانده و انحرافی نداشته است و با سرفرازی تمام این شعارها را در دنیا اعلام می کند. در ضمن انقلاب دوستان پرو پا قرصی در دنیا دارد که به لطف بیداری فراگیر اسلامی بر تعداد آن ها افزوده می شود. امروز انقلاب اسلامی در حال پیاده سازی تحول عمیق فکری که از ابتدا در نظر داشته است، می باشد. همه این ها دلالت بر موفقیت و پویایی جمهوری اسلامی دارد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 5 =