1-farmandarkashan
۱۵:۴۴ - سه شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱۶

فرماندار كاشان:

کشور نیازمند نیروی کاری می باشد که از مهارت کافی برای ورود به بازار کار برخوردار باشد

جلالی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان ضمن تشریح سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید موسویان کاشان با توجه به ظرفیت نیروی آموزشی و تجهیزات بالقوه ای که داراست یکی از بهترین مراکز کشور است.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، جلسه ای با حضور ابوطالب جلالی مدیر کل، معاون اداری و پشتیبانی، مدیر حراست اداره کل، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید موسویان کاشان و ابوالفضل صدرائیه معاون استاندار و فرماندار کاشان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه جلالی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان ضمن تشریح سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید موسویان کاشان با توجه به ظرفیت نیروی آموزشی و تجهیزات بالقوه ای که داراست یکی از بهترین مراکز کشور بوده که در حال حاضر به تمام اقشار جامعه شامل کارجویان شهر و روستائی، پادگان، زندان، صنایع و صنوف و دانشجویان، خدمات آموزشی ارائه می کند.

در ادامه این دیدار صدرائیه فرماندار کاشان گفت: بیش از 50 هزار کارگر در همه حوزه های صنعتی شهرستان مشغول به کار هستند و در کنار آن وجود مجموعه های علمی شرایط خوبی برای آموزش فنی و حرفه ای ایجاد نموده است.

وی افزود: زمانی آموزش فنی و حرفه ای موفق عمل خواهد کرد که نیاز بازار روز را شناخته، پیش بینی های آینده را متناسب با شرایط اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی در نظر گرفته و خود را مجهز به تکنولوژی های  روز نماید.

فرماندار کاشان با تأکید بر داشتن برنامه ریزی جامع و سیاست گذاری در خصوص آموزش های فنی و حرفه ای گفت: شناسایی نقاط قوت و ضعف، بررسی و پیش بینی بازار هدف و استفاده از تکنولوژی های نوین برای مجموعه ای مانند سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اهمیت است.

صدرائیه اظهار داشت: کشور در خصوص داشتن فارغ التحصیل دانشگاهی اشباع شده است و کشور نیازمند نیروی کاری می باشد که از مهارت کافی برای ورود به بازار کار برخوردار باشد و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می تواند به خوبی این خلاء را جبران نماید.

فرماندار کاشان تأکید کرد: حمایت مدیریت شهری از اقدامات مرکز آموزش  فنی و حرفه ای در شهرستان مستلزم داشتن آمایش سرزمین و برنامه ریزی متناسب با شرایط منطقه است که امیدوارم در کوتاه ترین زمان ممکن تدوین و عملیاتی شود.