صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » غول رسوایی درباره آزار جنسی برنامه می رود

غول رسوایی درباره آزار جنسی برنامه می رود

بی بی سی که این روزها درگیر بازتاب تجاوزهای زنجیره ای در این شبکه است سعی میکند با انحراف در مسیر خبر راه نجاتی برای خروج از فشار خانواده های انگلیسی پیدا کند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سرویس نقد رسانه پایگاه جام نیوز : شبکه بی بی سی فارسی در نظر دارد با توجه به راهپیمایی های گسترده مردم هند به دلیل تجاوز و آزار گروهی زنان در این کشور ، برنامه نوبت شمای خود را به موضوع تجاوز و آزار جنسی زنان اختصاص دهد.
نوبت شما نام برنامه ای است که در ایام هفته به جزء پنج شنبه و جمعه از تلویزیون بی بی سی فارسی پخش میشود. برنامه فردا 25 دیماه در خصوص آزار جنسی است که جهت معرفی برنامه در سایت این شبکه نوشته شده است : "یکی از تازه ترین موارد آزار و تجاوز جنسی که به موضوع داغ رسانه های جهان تبدیل شد، تجاوز گروهی به زنی جوان درهند بود. در افغانستان نیز زنان تا به حال چندین بار در اعتراض به "خیابان آزاری"، راهپیمایی و تجمع کرده اند"
بی بی سی که این روزها درگیر بازتاب تجاوزهای زنجیره ای در این شبکه است سعی میکند با انحراف در مسیر خبر راه نجاتی برای خروج از فشار خانواده های انگلیسی پیدا کند.
این در حالی است که گزارش مربوط به تجاوزات جنسی ساویل ویکی از کمدین های بی بی سی بازتاب گسترده ای در محافل سیاسی، شبکه های اجتماعی و رسانه های جمعی این کشور یافته و اکثر کسانی که درباره این موضوع اظهارنظر می کنند از ابعاد گسترده سوءاستفاده های جنسی مجری ˈبی بی سیˈ و عدم پیگیری این موضوع در هنگام حیات وی، ابراز شگفتی و تاسف کرده اند.
بی بی سیˈ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: گزارش پلیس درباره اقدامات ˈجیمی ساویلˈ حاوی افشاگری های شوک آوری است و ما از اینکه برخی از این جرایم در ادارات ˈبی بی سیˈ روی داده است، وحشت زده هستیم.در این بیانیه افزوده است: ما مایلیم مجددا از قربانیان این جنایات صمیمانه عذرخواهی کنیم.
>
همچنین سال گذشته  برخی از رسانه های خبری از تجاوز مدیر بخش فارسی بی بی سی به یکی از مجریان زن این شبکه به نام "پ.ق" خبر دادند؛ وسعت این خبر و سکوت سنگین این شبکه فارسی زبان تا آنجا پیش رفت که حتی رسانه های ضدانقلاب نیز مجبور به انتشار آن گردیدند و اضافه نموده اند که "پ.ق" از لیست مجریان بی بی سی  فارسی خارج شده است.
حداقل ۶۰۰ قربانی سوءاستفاده های جنسی ˈجیمی ساویلˈ شناسایی شده اند که طی بیش از ۵۰ سال مورد آزار و اذیت این مجری فاسد قرار گرفته بودند. اولین سوءاستفاده جنسی ساویل مربوط به سال ۱۹۵۵ است که در شهر منچستر واقع در شمال انگلیس اتفاق افتاده و آخرین آن نیز مربوط به سال ۲۰۰۹ میلادی می باشد که در شهر لندن به وقوع پیوسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 2 =