صفحه اصلی » استان اصفهان » تاکید رییس جمهر بر انتقال آب به مناطق مرکزی

دیدار مجمع نمایندگان اصفهان با رییس جمهور؛

تاکید رییس جمهر بر انتقال آب به مناطق مرکزی

رییس جمهور با پر اهمیت خواندن موضوع آب، بر انتقال آب از مازندران و جنوب کشور به مناظق مرکزی تاکید کرد و خواستار همکاری حداکثری نمایندگان برای حل مشکلات استان و پیگیری مطالبات مردمی شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

دکترعباس مقتدایی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص جلسه دوشنبه شب مجمع نمایندگان استان اصفهان با رییس جمهور اظهار داشت: در این دیدار 18 نماینده از 20 نماینده مجمع استان حضور داشتند و این جلسه در فضایی تعاملی و صمیمی و با رویکرد حل مسائل استان اصفهان برگزار شد و هریک از  نمایندگان شهرستان های استان، مسائل و مشکلات حوزه انتخابی خود را مطرح کردند

وی در ادامه افزود: در ابتدای جلسه، آقای صرامی فروشانی، رییس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، به ارائه مباحث کلی با تمرکز بر روی موضوع درآمدها، هزینه ها و بودجه های تخصیص یافته به استان پرداخت و به رییس جمهور گفت: بودجه هایی که باید در اختیار استان قرار گیردد، به نحو شایسته و بایسته ای تخصیص نیافته است.

بنده نیز در جلسه، مسئله آب، آلودگی هوا و مسائل مرتبط با روستاییان، دامداران و کارگران را به عنوان 3 معضل عمده استان مطرح کردمو به رییس جمهور خاطر نشان کردم، مصرف سوخت مازوت در نیروگاه اصفهان، ضمن آلودگی شدید هوا، در دراز مدت زمینه را برای بیمارشدن شهروندان اصفهانی فراهم می کند.

در این نشست، حجت الاسلام احمد سالک، نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز طی گزارشی به رییس جمهور خاطر نشان کرد:  در اصفهان مسائل قابل توجهی  از جمله معضل بازنشستگان، کشاورزان و کارگران وجود دارند که به بالقوه می توانند بحران آفرین باشند.

حجت الاسلام احمد سالک از رییس جمهور درخواست کرد تا با جدیت پیگیر رفع مشکلات این اقشار جامعه باشد تا در آینده شاهد بروز مشکل و بحران در استان نباشیم.

مهندس فولادگر نیز در خصوص مسائل و مشکلات صنایع استان مباحثی را ارائه کردند.

عباس مقتدایی در خصوص نظر رییس جمهور نسبت به مباحث مطرح شده در نشست اظهار داشت: رییس جمهور با پر اهمیت خواندن موضوع آب استان، بر انتقال آب از مازندران و جنوب کشور به مناظق مرکزی تاکید کرد و خواستار همکاری حداکثری نمایندگان برای حل مشکلات استان و پیگیری مطالبات مردمی شد

رییس جمهور در خصوص معضل آلودگی هوای استان خاطر نشان کرد: من نیز به این معضل و عوارض و آسیب های ناشی از آن واقف هستم و دستورات لازم جهت توقفمصرف سوخت مازوت در نیروگاه اصفهان را صادر می کنم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + سه =