صفحه اصلی » استان » اصفهان » “صلوات، سرود آسمانی” نبرد نرم در برابر دشمن و شیطان/ انتشار این مجموعه ادامه دارد

شاعر آزاده اصفهانی:

“صلوات، سرود آسمانی” نبرد نرم در برابر دشمن و شیطان/ انتشار این مجموعه ادامه دارد

این برکات در پرتو صلوات را باید به مردم نشان داد همانطوری که آیت الله بهجت رحمت الله علیه می فرمود: ذکری بالاتر از صلوات پیدا نکردم.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶ - پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱۸

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، شاعر و آزاده اصفهانی متخلص به حامد اصفهانی گفت: چاپ و انتشار مجموعه کتاب صلوات سرود آسمانی نبرد نرم در برار شیاطین و دشمنان اسلام محمدی است.

علیرضا لطفی در گفت و گو با صاحب نیوز با اشاره به رونمایی از سومین جلد این کتاب در اصفهان خاطر نشان کرد: شیاطین به دو دسته انسی و جنی تقسیم می شوند که برای رهایی از شیطان جنی ذکر لا حول و لا قوه الا بالله العلی اعظیم و برای شیاطین انسی ذکر صلوات سفارش شده است.

به گفته وی، کتاب صلوات، سرود آسمانی مجموعه جمع آوری شده اشعار شاعران معاصر و قدیمی درباره یا با مضمون صلوات است.

وی با بیان اینکه جرقه شروع این کار در دهه کرامت سال 91 در حرم امام رضا علیه السلام زده شد اضافه کرد: در آن زمان با هجمه های توهین به رسول گرامی اسلام مواجه بودیم که انتشار جلد اول این مجموعه در واقع پاسخی دندان شکن به این توطئه ها و توهین های بی شرمانه بود.

این شاعر اصفهانی تاکید کرد: این اشعار در مدت شش ماه گردآوری و منتشر شد و جلدم دوم ان نیز در سال 92 رونمایی و سال 93 منتشر و چاپ گردید.
لطفی با اشاره به اینکه جلد سوم کتاب صلوات، سرود آسمانی 21دی ماه رونمایی می شود اظهار کرد: قرار بود آیین رونمایی همزمان با روز میلاد حضرت رسول صلی الله علیه و اله وسلم باشد که بنا به عللی محقق نشد.

حامد اصفهانی که خود متولد همان روز یعنی 21 دی ماه است ادامه داد: با عنایت خدا و لطف حضرت رسول به جای رونمایی در روز میلاد آن حضرت این رونمایی بدون هیچ برنامه و ذهنیت قبلی در 21 دی ماه اتفاق خواهد افتاد.

شاعر و مولف کتاب صلوات سرود آسمانی افزود: دراین مجموعه بیشترین اشعار و ابیات معاصر از استاد موید، محمد جواد غفورزاده، سید هاشم وفایی، میثم سازگار و بشیر تجلی و اشعار قدیمی و کهن از شاه نعمت الله ولی، ابیاتی پراکنده از سعدی و حافظ، فردوسی و مولوی است.

ketab

به تصریح وی، ابیات و اشعاری هم بصورت پراکنده بدون نام و از شاعران گمنام که کلمه صلوات را در شعرهایشان آورده اند منتشر شده است.
شاعر آزاد اصفهانی ادامه داد: پورتال اینترنتی به نشانی: salavatbarmohammad.ir حدود یک سال است راه اندازی شده و روز 21دی ماه بطور رسمی فعالیت خود را با موضوع صلوات و اهل بیت آغاز می کند.

وی با یادآوری اینکه بیشتر مردم صلوات می فرستند اما از درک واقعی و معرفتی آن غافلند افزود: این برکات در پرتو صلوات را باید به مردم نشان داد همانطوری که آیت الله بهجت رحمت الله علیه می فرمود: ذکری بالاتر از صلوات پیدا نکردم.

لطفی که خود بیشتر از 500 بیت صلواتی سروده است ابراز امیدواری کرد: انتشار مجموعه کتاب های صلوات سرود آسمانی با همکاری بهتر مسوولان اصفهان در سالیان آتی ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99