صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » گردشگر اتریشی مسافر مکه از ابوزید آباد بازدید کرد / تصاویر

گردشگر اتریشی مسافر مکه از ابوزید آباد بازدید کرد / تصاویر

“ثائر عبود” گردشگر اتریشی که عازم مکه بود به عنوان توریست فرهنگی از جاذبه های گردشگری، تاریخی و فرهنگی شهر ابوزیدآباد بازدید نمود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از کاشان حامی،گردشگر اتریشی با حضور یک روزه خود در این منطقه از کویر سیازگه، زیارت امامزاده عبدالله(ع) و کاروانسرای شاه عباسی ابوزیدآباد بازدید نمود.

اجابت نذر “ثائر عبود” و سلامتی خواهرش باعث شد که به عهدش وفا کند و  سفر پیاده خود را از اتریش به نیت زیارت مکه معظمه آغاز کند و اکنون که به ایران رسیده، بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر مسیر را طی کرده است.

هنگامی که خبر بیماری خواهرش را شنید، فوری خودش را از اتریش به آلمان می‌رساند تا در لحظات سخت در کنار خواهرش که تنها۱۱ماه از او بزرگ‌تر است، بماند، مرحله اول شیمی درمانی با موفقیت سپری شد، اما با شروع مرحله دوم درمان اوضاع برگشت و هر روز اوضاع جسمی سوسن روبلینج بدتر از روز قبل می‌شد، باز به اتریش بر می‌گردد و از طریق تلفن همچنان جویای حال خواهرش است، دیگر طاقت نمی‌آورد، با خودش فکر می‌کند چه کاری می‌تواند انجام دهد تا خواهرش را از فضای بیماری سرطانش دور کند، تصمیم می‌گیرد پیاده به سوی مرکز «saint james way» زیارتگاه فاطیما قدم بگذارد، همان مکانی که برای مسیحیان مانند مکه و کعبه برای مسلمانان اهمیت دارد و این راه را در مدت ۱۰۲ روز با پای پیاده طی می‌کند، در این مسیر بود که به طور اتفاقی به ذهنش خطور می‌کند که از خدا خواسته‌ای داشته باشد و نذر می‌کند که اگر سوسن سلامتی‌اش را باز یافت از اتریش با پای پیاده به مکه برود و اینک زمان وفای به عهد است.

ثائر عبود که پدرش عراقی و مادرش آلمانی است، از ۱۴ سالگی به اتریش می‌رود و هم اینک که ۴۹ سال دارد،‌ خودش را سی ساله می‌داند، سوسن روبلینج هم از ۱۸ سالگی به آلمان می‌رود، با اینکه در دو کشور مختلف ساکن هستند، اما رابطه عاطفی میان این دو خواهر و برادر مثال زدنی است، وی که تاکنون پنج هزار کیلومتر پیاده‌روی کرده است، چهار هزار کلیومتر دیگر در پیش دارد که به مکه برسد،‌ در این سفر از کشورهایی مانند اتریش، اسلونی، کرواسی، مونته‌گرو، آلبانی، بلغارستان، ترکیه، ایران، امارات متحده عربی و عربستان سعودی عبور می‌کند.

عبود قصدزیارت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) را دارد و تنها به خاطر زیارت این بانوی گرامی راه سفرش را طولانی کرده است و….

مشروح گفتگوی ثائر عبود با خبرگزاری فارس

با حضور این گردشگر اتریشی در منطقه ابوزیدآباد و حضور یک روزه خودش در این منطقه،از کویر سیازگه،زیارت امامزاده عبدالله(ع) و کاروانسرای شاه عباسی ابوزیدآباد بازدید داشتند.

وی از نزدیک از سبک معماری اسلامی و ایرانی آشنا شدند و تاکید داشتند که قدر و عظمت دین اسلام را بدانید.

گفتنی است در این سفر یک روزه ثائر عبود به این منطقه،یکی از جوانان ابوزیدآبادی که به زبان انگلیسی مسلط می باشد مترجم این گردشگر اتریشی بوده است.
در پایان این گردشگر از مردم خونگرم این منطقه تشکر و قدردانی کرد.

13931010000388 PhotoA گردشگر اتریشی مسافر مکه از ابوزیدآباد بازدید کرد + تصاویر

73 گردشگر اتریشی مسافر مکه از ابوزیدآباد بازدید کرد + تصاویر  312 گردشگر اتریشی مسافر مکه از ابوزیدآباد بازدید کرد + تصاویر120 گردشگر اتریشی مسافر مکه از ابوزیدآباد بازدید کرد + تصاویر84 گردشگر اتریشی مسافر مکه از ابوزیدآباد بازدید کرد + تصاویر216 گردشگر اتریشی مسافر مکه از ابوزیدآباد بازدید کرد + تصاویر94 گردشگر اتریشی مسافر مکه از ابوزیدآباد بازدید کرد + تصاویر

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد