صفحه اصلی » اجتماعی » جوسازی علیه اولین وزیر زن محجبه مراکش

جوسازی علیه اولین وزیر زن محجبه مراکش

تنها وزیر زن دولت مراکش تاکید کرد: رسانه های گروهی وی را به علت رعایت حجاب اسلامی، مورد هجمه و حمله قرار داده اند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از تسنیم؛ بسیمه حقاوی وزیر اتحاد، زنان، خانواده و توسعه اجتماعی مراکش، تصریح کرد، از زمانی که در سوم ژانویه 2012 میلادی به این سمت رسیده است، رسانه های گروهی سعی در از بین بردن اعتبارش از طریق انتشار گزارش های خلاف واقع و دادن اطلاعات نادرست در خصوص وی دارند.

 
وی در مصاحبه با یک هفته نامه فرانسوی زبان مراکش، افزود: رسانه های گروهی از زمان معرفی من به عنوان وزیر در دولت مراکش، من را با انتشار گزارش های نادرست که تا کنون آن ها را نشنیده ام، مورد حمله قرار داده اند.
 
وی تصریح کرد: این به خاطر آن است که من یک زن باحجاب هستم. من فکر می کنم این مساله برخی از افرادی را که سعی در تخریب اعتبار من دارند، آشفته کرده و آزار می دهد. این وزیر زن 52 ساله در عین حال گفت: علی رغم اینکه خبرنگاران پیش از انتشار مطالب درستی یا نادرستی آن را بررسی نمی کنند، ولی من به آن ها احترام می گذارم.
 
وی گفت: من به خاطر این که تنها وزیر زن در دولت هستم، مورد توجه بیشتری قرار گرفته ام. تنها وزیر زن کابینه دولت مراکش قصد دارد از حقوق زنان این کشور دفاع کند.
 
وی قول داده است تا بند 475 از قانون حقوق جزای مراکش را تغییر دهد. این قانون به فردی که تجاوز جنسی انجام داده است، اجازه می دهد تا برای فرار از مجازات و کیفر قانونی، با قربانی جنسی خود ازدواج کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − 5 =