صفحه اصلی » اقتصادی » اقتصاد استان » ۲۱۵ میلیارد برای بزرگراه کاشان-مشهداردهال/ نبود کمربندی در کاشان خطر آفرین است

فرماندار کاشان:

۲۱۵ میلیارد برای بزرگراه کاشان-مشهداردهال/ نبود کمربندی در کاشان خطر آفرین است

فرماندار درمورد جاده کنارگذر شرقی کاشان گفت: نبود کمربندی در این شهرستان باعث شده عبور خودروهای سنگین از داخل شهر مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از کاشان حامی، فرماندار کاشان از تخصیص ۲۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بزرگراه کاشان – مشهد اردهال در این شهرستان خبر داد.

قول هایی که وزیر راه داد

اختصاص ۲۱۵ میلیارد ریال برای تکمیل بزرگراه کاشان – مشهداردهال

«ابوالفضل صدراییه» اظهار داشت: این میزان اعتبار در نشست با وزیر راه و شهرسازی و از محل اعتبارات ملی راه سازی تامین شده است.

وی جمع اعتبارات هزینه شده برای اجرای این طرح را تاکنون ۱۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این بزرگراه به ساخت پنج پل غیرهمسطح با هدف اصلاح نقاط حادثه خیز نیاز است.

وی طول این بزرگراه را ۳۰ کیلومتر بیان کرد و افزود: احداث پل ها در سه راهی نشلج، نیاسر، چنار، استرک و سه راهی سوک چم طراحی شده است.

صدراییه ابراز امیدواری کرد با مساعدت وزیر راه و شهرسازی و پیگیری نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس، اعتبار کامل این طرح محقق شود.

جاده حرم تا حرم از طریق منابع و اعتبارات استانی انجام می شود

فرماندار کاشان درخصوص پیگیری جاده حرم تا حرم در این نشست نیز خاطرنشان کرد: طراحی اولیه این جاده از روستای «رهق» در کاشان تا «وسف» در استان قم به طول هشت کیلومتر است که شش کیلومتر آن در حوزه استحفاظی کاشان و بقیه در حوزه اجرایی قم قرار دارد.

صدراییه گفت: با اجرای این طرح مسافت حرم سلطانعلی بن امام محمدباقر (ع) مشهد اردهال کاشان تا حرم حضرت معصومه (س) ۴۰ کیلومتر کوتاهتر می شود.

به گفته وی براساس توافق دو شهرستان کاشان و قم، آزادسازی و زیرسازی این جاده از طریق منابع و اعتبارات استانی انجام می شود.

نبود کمربندی در شهرستان کاشان باعث به خطر افتادن امنیت شهروندان شده است
وی درمورد جاده کنارگذر شرقی کاشان نیز با اشاره به اهمیت وجود کمربندی مناسب برای این شهر یادآور شد: نبود کمربندی در این شهرستان باعث شده عبور خودروهای سنگین از داخل شهر مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کند.

صدراییه افزود: با این وجود در جلسه ای که با وزیر محترم راه و شهرسازی داشتیم جاده کنارگذر شرقی کاشان مطرح شد و با قول مساعد وزیر محترم قرار که راههای برون رفت از شرایط و مشکلات موجود مورد بررسی بیشتر و کارشناسی قرار گیرد.

معاون استاندار و فرماندار کاشان با بیان این که مسائل مهم دیگری نیز در این جلسه مطرح شد گفت: رفع نقاط حادثه خیز پل راوند ، تکمیل اعتبار ندامتگاه کاشان ، تکمیل باند دوم کاشان – بادرود – اردستان و تأمین تجهیزات فرودگاه مسافربری کاشان بخشی از مواردی بود که در این جلسه مطرح شد و وزیر محترم قول مساعد در خصوص تأمین اعتبار آن دادند.

گفتنی است سید مهدی ناظم رضوی عضو شورای اسلامی شهر کاشان نیز در همان روز در گفتگو با خبرگزاری فارس از موافقت شورای شهر کاشان و آران و بیدگل در اجرای طرح کنارگذر جدید خبر داده و عنوان کرده بود : پروژه کنارگذر شهرستان کاشان و آران و بیدگل به صورت دو طرح مجزا در سفر رئیس جمهور به کاشان تعریف شده و دارای ردیف بودجه مشخص بود ولی در اواخر دولت گذشته و در بودجه دولت جدید دارای یک ردیف بودجه شده اند که متأسفانه این طرح با توقف کامل همراه شده است و اختلافاتی را میان مدیران دو شهرستان به وجود آورده است .
وی افزوده بود: به دلیل تلفیق پروژه کنارگذر کاشان و آران و بیدگل و مشکلات موجود ترافیکی در محدوده ورودی و خروجی هر دو شهرستان با نماینده مردم این دو شهرستان در مجلس شورای اسلامی مذاکراتی صورت گرفت تا مسیر جدید آن را پیگیری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد