صاحب نیوز

ایران و روسیه در مبارزه با پدیده تروریسم بین المللی و بسیاری مسایل همسو هستند

وزیر کشور ایران در دیدار با همتای روسی

نجار:تهران و مسکو در مبارزه با پدیده تروریسم بین المللی، قاچاق مواد مخدر و بسیاری مسایل با یکدیگر همسو و هم نظر هستند.

کدخبر: 1729
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۲/۱۱ @ ۱۳:۴۶


به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا ˈمصطفی محمدنجارˈ وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در دیدار با ˈولادیمیر کولوکولتسفˈ وزیر کشور فدراسیون روسیه تاکید کرد: تهران و مسکو در مبارزه با پدیده تروریسم بین المللی، قاچاق مواد مخدر و بسیاری مسایل با یکدیگر همسو و هم نظر هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، کولوکولتسف وزیر کشور فدراسیون روسیه که در صدر یک هیئت سیاسی صبح دوشنبه وارد تهران شد، در نخستین برنامه سفر خود در ساختمان وزارت کشور با همتای ایرانی خود دیدار و در زمینه تعمیق وگسترش همکاری ها، پیگیری توافقنامه های فی مابین در عرصه های امنیتی، مرزی، انتظامی، همکاری های استانی دو کشور و همچنین مسایل منطقه ای گفت وگو کرد.

محمد نجار وزیر کشور در این دیدار ضمن خوش آمد گویی به وزیر کشور روسیه و هیئت همراه از اتخاذ مواضع منطقی مقامات روسیه در مخالفت با تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و به رسمیت شمردن حق کشورمان در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای تشکر کرد.

وزیر کشور روسیه نیز در این دیدار گفت: نخستین اولویتی که می تواند در توسعه همکاری های ایران و روسیه کمک کند، ایجاد اتحادیه های قانونی است.

کولوکولتسف افزود: در حال حاضر وزارت کشور ایران و روسیه همکاری های چند سطحی در زمینه های مختلف دارند و اگر موافقتنامه ای امضا و ادامه این همکاری ها مشخص شود به توسعه روابط دو وزارتخانه کمک بیشتری می کند.

وی ادامه داد: همکاران ما این آمادگی را دارند تا سندی در این زمینه تهیه کنند تا با اتکا به آن به جلو حرکت کنیم.

وزیر کشور روسیه با تاکید بر این که ایران و روسیه دارای تهدیدها و چالش های مشترکی هستند، خاطرنشان کرد: جرایم امروزی به ویژه مساله مبارزه با مواد مخدر، قاچاق انسان و تروریسم نیازمند عکس العمل های سریع است.

کولوکولتسف ادامه داد: تجربه ثابت کرده است که با مشارکت می توان با این پدیده شوم مبارزه کرد.

وزیر کشور فدراسیون روسیه به دعوت محمد نجار وزیر کشور به ایران سفر کرده است.این نخستین سفر وزیر کشور روسیه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که به منظور گفت و گو با مقامات کشورمان انجام می شود.