صفحه اصلی » بین الملل » همایش ضد ایرانی در قاهره به دولت مصر ارتباطی نداشت

همایش ضد ایرانی در قاهره به دولت مصر ارتباطی نداشت

وزیر امور خارجه کشورمان درمورد همزمانی سفرش با همایش ضد ایرانی در قاهره و اخبار و شایعات منتشره در این خصوص گفت: این همایش هیچ ارتباطی با دولت مصر نداشت هر چند جمهوری اسلامی ایران اعتراض خود را اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز  خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص همایش ضدایرانی که در قاهره برگزار شده بود اظهار داشت:عده ای از حوزه خلیج فارس آمدند در هتلی در قاهره و تعدادی را جمع کردند مثل اینکه در هر کشور عده ای بروند توی هتلی جمع شوند و تبلیغات کردند که اتفاقا سفر ما تحت الشعاع قرار گیرد و ناموفق باشد و یا اینکه ما در واکنش با آنها رفتار غیر اصولی داشته باشیم اما موفق نبودند

علی اکبر صالحی تصریح کرد: همایش ضد ایرانی در قاهره را عده ای از حوزه خلیج فارس برگزار کردند تا شاید سفر اینجانب به مصر را تحت الشعاع قرار دهند اما موفق نشدند.

وی خاطر نشان کرد: هیئت ایرانی از این همایش اطلاعی نداشت که به محض ورود به غلط اعلام شد الازهر و برخی مقامات دولتی مصر در همایش ضد ایرانی حضور دارند اما این موضوع از سوی الازهر تکذیب شد و در این خصوص بیانیه داد از طرفی هم اعلام شد معاون آقای مرسی هم در این همایش حضور داشته اما این موضوع هم صحت نداشت.

صالحی گفت: هر حزبی که در مصر است یک نماینده انتخاب کرده تا با رئیس جمهور در ارتباط باشد حال یکی از این نمایندگان در این همایش حضور داشته که هیچ ارتباطی با دولت و شخص آقای رئیس جمهور ندارد.

وزیر امور خارجه افزود: عده ای از حوزه خلیج فارس آمدند در هتلی در قاهره و تعدادی را جمع کردند مثل اینکه در هر کشور عده ای بروند توی هتلی جمع شوند و تبلیغات کردند که اتفاقا سفر ما تحت الشعاع قرار گیرد و ناموفق باشد و یا اینکه ما در واکنش با آنها رفتار غیر اصولی داشته باشیم اما موفق نبودند.

صالحی تاکید کرد: ما در عین حال نسبت به این موضوع واکنش نشان دادیم و اعتراضمان را اعلام کردیم.

وی همچنین در خصوص اعتراض به سخنرانی ایشان به زبان عربی اظهار کرد: این حسن است که وزیر خارجه کشوری در جایی مثلا در کنفرانس مطبوعاتی کشور دوست با زبان آن کشور سخن بگوید و بهتر از آنست که از مترجم استفاده کند که مبادا کلمه ای را به اشتباه ترجمه کرده یا منظور را به درستی بیان نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × دو =