صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دانشگاه » سوم بهمن ماه، اعزام اولین کاروان ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس/افزایش 10 درصدی ازدواج‌های دانشجویی

حجت‌الاسلام قریشی:

سوم بهمن ماه، اعزام اولین کاروان ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس/افزایش 10 درصدی ازدواج‌های دانشجویی

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به افزایش 10 درصدی ازدواج‌های دانشجویی گفت: اولین کاروان ازدواج دانشجویی سوم بهمن به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱

به گزارش صاحب نیوز، حجت‌الاسلام سید مجید قریشی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اعلام خبر اولین اعزام کاروان زوج های دانشجویی به مشهد مقدس در سال 93، گفت: با حضور اولین کاروان دانشجویان در روز سوم بهمن ماه در مشهد مقدس مراسم هجدهمین دوره ازدواج دانشجویی آغاز می‌شود.

وی افزود: در این مراسم دانشجویان ضمن حضور در بارگاه نورانی حضرت ثامن الحجج با قرائت میثاق نامه دانشجویی از سخنرانی اساتید گرانقدر بهره‌مند خواهند شد. همچنین طبق سنوات گذشته کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های خانواده توسط اساتید کشوری برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به استقبال دانشجویان از طرح ازدواج دانشجویی در سال 93 بیان داشت: این دوره از مراسم ازدواج دانشجویی با افزایش 10 درصدی نسبت به سال گذشته و با حضور 36 هزار زوج دانشجویی برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام قریشی تصریح کرد: پیش بینی شده است در این دوره 35 کاروان دانشجویی از سوم بهمن تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده در مشهد حضور پیدا کنند.

معاون فرهنگی، سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: طبق برنامه‌‌ریزی ستاد مراسم کارگاه‌های آموزشی در حوزه مهارتهای زندگی، ارتباطات زناشویی و مدیریت خانواده ویژه شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به فرهنگ سازی این طرح پیرامون جوانب مختلف یک ازدواج گفت: براساس آمارهای موجود مهریه بیش از 3 هزار و 500 دانشجوی شرکت کننده در این دوره زیر 14 سکه، نزدیک به 5 هزار نفر زیر 110 سکه و 38 نفر بدون سکه تعیین شده است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها همچنین ازدواج‌های دانشجویی را از پایدارترین ازدواج‌ها بر شمرد و افزود: در پیمایش‌های انجام شده و بررسی آمارهای موجود میزان پایداری ازدواج دانشجویان، براساس اطلاعات زوج‌هایی که 2 تا 5 سال از زندگی آنها می‌گذرد بیش از 95 درصد بوده که آمار بسیار خوبی در مقایسه با سایر اقشار جامع به حساب می‌آید.

حجت الاسلام قریشی به دوره‌های مجازی آموزشی زوج های دانشجو اشاره کرد و گفت: دوره‌های مجازی آموزشی زوج‌ها همزمان با این سفرها از سوی مرکز آموزش مجازی نهاد در حال اجرا است که علاقه مندان می‌توانند جهت ثبت نام دوره های مجازی آموزشی به نشانی un.nahad.ir مراجعه کنند.

وی افزود: در دوره های مجازی آموزشی نیز جوایزی از قبیل، سهمیه سفر عمره مفرده، تبلت و جوایز نقدی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام قریشی ابراز امیدواری کرد با فرهنگ سازی و گسترش روحیة قناعت و آگاهی‌ افزایی بتوان ازدواج‌های پایدار فراوانی را در میان قشر دانشجویان مشاهده کرد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99