صفحه اصلی » اقتصادی » حمایت از تولیدکنندگان در فاز اول هدفمندسازی یارانه‌ها در حد قانونی نبود

حمایت از تولیدکنندگان در فاز اول هدفمندسازی یارانه‌ها در حد قانونی نبود

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس گفت: در فاز اول هدفمندسازی یارانه‌ها حمایت از تولیدکنندگان کافی و در حد قانونی نبود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس در حاشیه دومین همایش فرصت‌ها و چالش‌های کسب‌وکار در تجارت انرژی الکتریکی (برق) که در هتل پردیسان مشهد توسط گروه مهام شرق برگزار ‌شد در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: جلسات مشترکی بین دولت و مجلس برای چگونگی اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها برگزار می‌شود تا آسیب‌پذیری مردم کمتر شود.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت و پیگیری اصل 44 قانون اساسی افزود: در شرایط اقتصاد مقاومتی با اجرای صحیح قانون هدفمندسازی یارانه‌ها باید به حمایت از تولیدکنندگان توجه بیشتری شود زیرا در فاز اول حمایت از این بخش کافی و در حد قانونی نبود.

فولادگر خاطرنشان کرد: در حقیقت برای اجرای فاز دوم باید اشکالات فاز اول را پیدا کرد و حتماً باید روش‌های اجرای فاز اول در دو بخش اقتصاد خانوار و تولید بازبینی شود.

وی یادآور شد: در اقتصاد خانوار تنها روش نقدی نباید استفاده شود و روش‌های غیرنقدی مانند نظام جامع تامین اجتماعی اجرا شود؛ در هدفمندسازی یارانه‌ها یک گام به جلو برداشته شد مانند اینکه یارانه‌ها دیگر مصرفی نبود و به عدالت توزیع شد اما هنوز عدالت به صورت کامل اجرا نشده و هدفمندی کامل نیست.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت و پیگیری اصل 44 قانون اساسی تاکید کرد: در هدفمندسازی یارانه‌ها برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه در بخش نقدی و مابقی در بخش بیمه‌ای گذاشته شود تا به اهداف هدفمندی که افزایش بهره‌وری، بهینه کردن مصرف و عدالت است رسید.

فولادگر تصریح کرد: باید بخشی از هدفمندسازی به صورت پرداخت یارانه نقدی باشد و بیشتر به صورت بیمه‌ای و زیرساخت اشتغال اجرا شود و همچنین در بخش نقدی اصلاحاتی در مردمی بودن آن و در بخش تولید در تکالیف قانونی انجام شود تا طرح هدفمندسازی به صورت ناقص انجام نشود.

وی افزود: پوشش بیمه‌ای در کشور 100 درصد نیست و بخش زیادی از مردم زیرپوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارند و به افرادی ‌که بیمه هستند نیز خدمات به مقدار کافی داده نمی‌شود.

اصلاح‌طلبان با پذیرش قانون اساسی می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت و پیگیری اصل 44 قانون اساسی با اشاره به انتخابات آزاد گفت: انتخابات آزاد به معنای آزادانه انتخاب کردن مردم و بر اساس قانون اساسی است و 33 سال انتخابات به همین شکل در کشور اجرا شده و از این طریق جریانات سیاسی مختلف انتخاب شده‌اند.

فولادگر با بیان اینکه اخیراً عده‌ای طرح انتخابات آزاد را مطرح می‌کنند افزود: ممکن در طول دوره‌های انتخابات تخلفاتی اتفاق افتاده باشد اما عموماً انتخابات سالم برگزار شده و افرادی ‌که دولت و مجلس تشکیل دادند با همین شیوه انتخاباتی روی کار آمده‌اند.

وی با اشاره به حضور جریان فتنه در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: جریان فتنه مانند سال 88 نمی‌تواند در انتخابات آینده حضور یابد و قطعاً شورای نگهبان آنها را تایید نمی‌کند؛ البته عده‌ای می‌خواهند با پوشش انتخابات آزاد فتنه‌گری کنند که باید مراقب آن بود.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت و پیگیری اصل 44 قانون اساسی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان با پذیرش قانون اساسی و چارچوب‌ها می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

فولادگر تاکید کرد: افرادی‌ که انتخابات را قبول ندارند پس چرا می‌خواهند در آن شرکت کنند؛ فردی خود را در معرض رای می‌گذارد که انتخابات را قبول دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 1 =