صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » کاهش 19 درصدی ازدواج،نسبت به سال گذشته در شهرستان چادگان

رئیس اداراه ثبت احوال چادگان خبر داد:

کاهش 19 درصدی ازدواج،نسبت به سال گذشته در شهرستان چادگان

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان چادگان اظهار داشت: تعداد ازدواج ثبت شده در سال جاری تا کنون 268 مورد بوده است که نسبت به سال قبل، شاهد کاهش 19 درصدی آن هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از “چادگان نا” اکبر احمدی در گفتگو با خبرنگار چادگان گفت: تعداد موالید در9 ماهه سال جاری در شهرستان چادگان 523 مورد،تعداد وفات 155 مورد و تعداد ازدواج ثبت شده 268 مورد بوده است که نسبت به سال قبل شاهد کاهش 19 درصدی آن هستیم و در زمینه ولادت رشد 6 درصدی داشته ایم.

احمدی بااشاره به اینکه 14 و نیم درصد خانواده ها در کشور دارای یک فرزند و18 و نیم درصد خانواده ها نیز بدون فرزند هستند افزود: به طور میانگین 33 درصد خانواده های ایرانی دارای یک فرزند،30 درصد دارای 2 فرزند و 27 درصد نیز دارای 3 فرزند یا بیشترمی باشند در حالیکه در دهه های گذشته کمی بیشتر از 82 درصد خانواده ها دارای 3 فرزند یا بیشتر بوده اند.

وی در زمینه فراوانی نام‌ها در شهرستان گفت: در پسران به ترتیب نام های امیر علی- علی- محمدطاها – امیر حسین- حسین و ابوالفضل و در دختران به ترتیب فاطمه -زهرا- نازنین زهرا – فاطمه زهرا وزینب می باشد.

اکبر احمدی در خصوص صدور کارت ملی هوشمند تصرح کرد: در حال حاضر این کارت، تنها برای افرادی که تا کنون کارت ملی دریافت ننموده اند یا کارت ملی قبلی خود را مفقود نموده اند صادر می شود وشامل تعویض کارت های موجود در دست مردم نمی باشد زیرا اعتبار این کارت ها تا پایان سال 1394 می باشد.

رئیس اداره ثبت احوال چادگان تأکید نمود: افرادی که سن آنها از 15 سال تمام گذشته است مکلفند هم شناسنامه خود را عکس دارنموده و هم کارت ملی هوشمند دریافت نمایند و افراد محصل نیز برای تأیید عکس خود توسط مدرسه محل تحصیل،ارائه معرفی نامه یا گواهی اشتغال به تحصیل، تهیه فیش بانکی مربوطه و نیز عکس جدید تمام رخ بازمینه سفید، جهت تعویض شناسنامه به اداره ثبت احوال مراجعه نمایند.درضمن افرادی که اشتغال به تحصیل نمی باشند، باید عکس آنها توسط نیروهای انتظامی شهرستان تأیید گردد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد