صفحه اصلی » بین الملل » وضعیت چاوز "امیدوار کننده" است

وضعیت چاوز "امیدوار کننده" است

به گزارش صاحب نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران به نقل از صدای روسیه، سخنگوی پارلمان ونزوئلا همچنین ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک رهبر ونزوئلا به آن کشور باز خواهد گشت.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

وی اتهامات وارد شده از سوی مخالفان چاوز در مورد وضعیت وی را رد کرد و گفت: "مخالفان امیدوارند که خبر وقوع یک فاجعه عظیم را بشنوند. با این حال من بایستی بگویم که رئیس جمهور در حال بهبود هستند."

سخنان مقامات ونزوئلا درباره وضع سلامت چاوز در هفته های اخیر خوشبینانه تر بوده است زیرا پیش از این شایع شده بود حال وی که در بیمارستانی در هاوانا پایتخت کوبا درمان می شود به شدت وخیم است. چاوز ماه اکتبر برای سومین دوره در سمت ریاست جمهوری ابقا شد و یکی از شایعات این بود که وی به سبب بیماری نمی تواند به اداره کشور بپردازد.

پیشتر ارنستو ویگِلاس وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا که برای حضور در نشست سران کشورهای آمریکای لاتین و اتحادیه اروپا در شیلی بسر می برد به خبرنگاران گفت: چاوز بر عفونت تنفسی غلبه کرده است ولی هنوز مقداری تنگی نفس دارد.
 
ویگداس افزود: ( نیکلاس ) مادورو معاون رئیس جمهور ونزوئلا تخمین زده است چاوز در چند هفته آینده به ونزوئلا باز گردد ولی ما نمی خواهیم برای بهبود چاوز جدول زمانی تعیین کنیم.

چاوز از زمان چهارمین و پیچیده ترین عمل جراحی خود برای درمان بیماری اش، در انظار عمومی دیده نشده است.
 
چاوز هرگز به طور دقیق نگفته است چه نوع سرطانی دارد و فقط گفته است اواسط سال 2011 غده ای به اندازه یک توپ بیسبال در بدنش پیدا شد.

برخلاف زمانهای قبلی که چاوز برای درمان در کوبا بسر می برد، مقامات ونزوئلا شواهدی درباره شرایط جسمانی وی منتشر نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × سه =