tabatabayi
۱۱:۳۹ - شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۴

امام جمعه اصفهان در همایش شوراهای آموزش و پرورش استان:

امروز خطر اعتیاد از داعش برای کشور بیشتر است/آموزش و پرورش نیاز به کمک همگانی دارد

آموزش و پرورش امروز نیاز به کمک دارد و بودجه دولت تنها کفاف نیاز های آن را نمی دهد هم اکنون سی سال است یک راه اشتباه می رویم و آن برخورد با عرضه کنندگان مواد مخدر است و اگر بجای برخورد با آنها با خود مصرف کنندگان برخورد شود بهتر نتیجه می گیریم.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان در همایش شوراهای آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به نقش شوراهای آموزش و پرورش گفت: شورای آموزش و پرورش عقل منفصلی برای رفع مشکلات و نظم و انضباط آموزش و پرورش است .

 وی افزود: ما نباید به نشست ها اکتفا کنیم و به گزارش دهی عادت کنیم بلکه به عنوان شورا باید به مدارس برویم و سرکشی نماییم و مشکلات آنها را از نزدیک ببینیم و با مشاهده ها است که کمبود ها را حس می کنیم.

 نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در ادامه با اشاره به نیاز های آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش امروز نیاز به کمک دارد و بودجه دولت تنها کفاف نیاز های آن را نمی دهد.

 وی همچنین پیرامون نقش آموزش و پرورش در جامعه و ساختن انسان ها اظهار داشت: حساسترین ارگان برای هر حکومت آموزش و پرورش است زیرا انسان بالاترین رکن اجتماع است که در آموزش و پرورش رشد و تربیت می یابد و به همین دلیل معلمینی که دانش آمزان مارا پرورش می دهند باید عادل ترین افراد جامعه باشند زیرا اگر یک قاضی اشتباه کند شاید یک گروه کوچک آسیب ببینند اما اگر معلمی اشتباه کند یک جامعه را به گمراهی می کشد.

 طباطبایی نژاد همچنین با اشاره به اینکه هرکس هر گونه قدم برای آموزش و پرورش بردارد در حقیقت به جامعه کمک کرده ابراز داشت: هیچ کمکی ثوابش بالاتر از کمک به آموزش و پرورش نیست زیرا با کمک به ساخت یک مدرسه می توانیم انسانهای مسجدی را پرورش دهیم اما اگر مسجد بسازیم و کسی در آن نیاید در واقع هیچ کاری نکرده ایم.

وی همچینین خطاب به شوراهای آموزش و پرورش کل استان گفت: اگر عضو این شورا باشید و در منطقه خود اقدام خاصی نکنید هیچ خاصیتی ندارد.

امام جمعه شهر اصفهان در ادامه با اشاره به این موضوع که امروز اعتیاد خطرش از داعش برای کشور ما بیشتر است افزود: سی سال است یک راه اشتباه می رویم و آن برخورد با عرضه کنندگان مواد مخدر است و من اعتقاد دارم اگر بجای برخورد با آنها با خود مصرف کنندگان برخورد شود بهتر نتیجه می گیریم.

وی در ادامه صحبتهایش ادامه داد: اگر بستری فراهم شود که افراد معتاد و کسانی که مواد مصرف می کنند در هیچ کاری استخدام نشوند خیلی از آنها دیگر به دنبال مواد نمی روند و حتی کسانی هم که شغل دارند و معتاد اند را باید از کار معلق کنیم و یک فرصت به آنها بدهیم و اگر اصلاح نشدند از کار اخراج نماییم زیرا حقیقت این است که اگر همه مرزها را ببندیم و جلوی واردات مواد را کاملاً بگیریم باز می روند و در خانه خود مواد را درست می کنند و شبکه های ماهواره ای هم به  آنها آموزش می دهد.

وی با توضیح این موضوع که خود معتادان هستند که با تقاضا را به وجود می آورند و باعث می شوند که برخی آن را در جامعه عرضه کنند، گفت: همه ما باید در امر مواد مخدر ورود کنیم و کمک کنیم و در این راه خانواده ها بیشتر باید به میدان بیایند در بحث منافقینی که به گفته خیلی ها اگر آنها در آمریکا بودند الان آمریکا نابود شده بود در اوایل انقلاب اگر خانواده ها خود کمک نکرده بودند امروز معلوم نبود ما در چه وضعی بودیم و این خانواده ها بودند که به میدان آمدند و ریشه آنها را به کلی از بین بردند و در مواد مخدر هم باید بیایند و با کمک آموزش و پرورش ریشه اش را از جامعه برچینیم.