صفحه اصلی » استان اصفهان » خوراسگان به اصفهان ملحق شد

خوراسگان به اصفهان ملحق شد

در جلسه صبح امروز شورای برنامه‌ریزی استان الحاق شهر خوراسگان به اصفهان با 15 رأی مثبت، 3 رأی منفی و 2 رأی سفید به تصویب رسید.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از رویش نیوز به نقل از ایسنا، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان در این جلسه با اشاره به دلایل الحاق شهر خوراسگان به شهر اصفهان گفت: دلایل الحاق مبتنی بر منطق تقسیمات کشوری و مطابق با مبانی علمی است.

محمدمهدی اسماعیلی با رد هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی در این موضوع افزود: انتظار ما این است که با قطعی شدن این طرح انتخابات آتی به صورت مشترک برگزار شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان تصریح کرد: در تریبون عمومی اشتیاق همه به الحاق است و مدیریت سیاسی استان نیز تابع نظرات فنی و کارشناسی بوده و این الحاق باید صورت پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد این الحاق به انتخابات منوط شود هر روز عقب می‌افتد.

الحاق خوراسگان به اصفهان اجتناب‌ناپذیر است

فضل‌الله کفیل، فرماندار شهرستان اصفهان در ادامه با اشاره به لزوم الحاق شهر خوراسگان به شهر اصفهان گفت: اگر قرار باشد الحاق صورت پذیرد، اکنون بهترین زمان است.

 

وی موقعیت جغرافیایی خوراسگان، مجاورت کالبدی آن با مناطق 4 و 10 شهری اصفهان و قرار گرفتن خوراسگان در کمربندی شمال شرقی اصفهان و رینگ چهارم شهر اصفهان را از دلایل الحاق این شهر به اصفهان برشمرد و افزود: خوراسگان قطعه‌ای از پازل داخل حریم شهر اصفهان است.

 

کفیل تأکید کرد: الحاق خوراسگان به اصفهان اجتناب‌ناپذیر و به نفع مردم هر دو شهر است.

 

الحاق خوراسگان به صلاح شهر اصفهان نیست

 

در ادامه این جلسه ابوالفضل قربانی، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز گفت: در هیچ کدام از سه دوره شورای اسلامی شهر اصفهان در مورد این موضوع کار کارشناسی نشده است و صرفا نقطه نظرات شخصی مطرح شده است.

وی افزود: شورای دوم موافقت می‌کند که کار مطالعاتی در این خصوص انجام شود که فرماندار وقت با 9 دلیل الحاق خوراسگان به اصفهان را رد می‌کند و شورای دوم نیز طرح را رها و هیچ مصوبه‌ای در این خصوص ندارد.

قربانی ادامه داد: شورای سوم نیز با تصور اینکه در این موضوع قبلا کار کارشناسی انجام شده الحاق خوراسگان به اصفهان را تصویب کرد اما بعد که متوجه شد کار کارشناسی نشده مصوبه را منتفی اعلام کرد و اکنون تا پایان سال 92 فرصت می‌دهد کار مطالعاتی و کارشناسی در این خصوص صورت پذیرد.

وی تأکید کرد: مشاورینی که طرح تفصیلی شهر اصفهان را ارایه داده‌اند الحاق خوراسگان را به صلاح شهر اصفهان نمی‌دانند.

تا بعد از انتخابات طرح مسدود باشد

سید حمیدرضا طباطبایی، نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: صرف نظر از مسائل فنی، حاشیه‌های سیاسی و تأثیر آرای خوراسگان در شورای شهر اصفهان مطرح است.

وی با اعلام اینکه این طرح اگر مصوبه هم بشود مخالفین، منازعه را ادامه می‌دهند، پیشنهاد داد: تا بعد از انتخابات طرح مسدود باشد.

می‌خواهیم مدیریت واحدی در کلان شهر اصفهان باشد

علی قریشی، رئیس شورای اسلامی شهر خوراسگان گفت: اگر نظر شورای اسلامی شهر اصفهان در این موضوع نافذ باشد باید به همان میزان نظر شورای اسلامی شهر خوراسگان نیز محسوب شود.

وی افزود: به لحاظ کاربردی هیچ مشکلی در خوراسگان نیست و تنها می‌خواهیم مدیریت واحدی در کلان شهر اصفهان باشد و حاضریم مدیریت شهری خوراسگان را تقدیم کنیم تا مدیریت یکسانی بر این کلان شهر صورت پذیرد.

به گزارش ایسنا، پس از بیان نظرات مسؤولان در خصوص الحاق شهر خوراسگان به اصفهان این طرح در شورای برنامه‌ریزی استان رای‌گیری شد و با 15 رای مثبت، 3 رأی منفی و 2 رأی سفید به تصویب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 + 7 =