صفحه اصلی » استان » اصفهان » افزایش 10 درصدی ازدواج دانشجویی نسبت به سال قبل/ آمار طلاق در ازدواج های دانشجویی در سطح بسیار پایینی قرار دارد

مسئول نهاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

افزایش 10 درصدی ازدواج دانشجویی نسبت به سال قبل/ آمار طلاق در ازدواج های دانشجویی در سطح بسیار پایینی قرار دارد

حجت الاسلام امینی کارگاه های آموزشی ازدواج، جشن ازدواج دانشگاهی، هدیه ریاست دانشگاه به زوج های جوان و هدیه سفر معنوی مشهد مقدس از طرف رهبر معظم انقلاب به دانشجویان را از برنامه های طرح ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۷ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۶

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، حجت الاسلام علیرضا امینی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به برگزاری جشن ازدواج دانشجویی از سوی نهاد رهبری در دانشگاه های کل کشور گفت: مراسم جشن ازدواج دانشجویی به صورت متمرکز و در قالب یک طرح ملی در دانشگاه ها برگزار می شود و زوج هایی که یک نفر یا هر دوی آن ها دانشجو هستند می توانند با مراجعه به دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها ثبت نام اولیه را انجام دهند.

وی با اشاره به برنامه های این طرح در استان و دانشگاه علوم پزشکی افزود: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان یکی از مجریان این طرح با ثبت نام از دانشجویان متقاضی شرکت در این طرح، برنامه های متنوعی را برای آنان برنامه ریزی کرده است.

حجت الاسلام امینی با بیان برخی از برنامه های برنامه ریزی شده در این دانشگاه ادامه داد: برنامه های این طرح شامل کارگاه های آموزشی ازدواج، جشن مختصر ازدواج دانشگاهی، هدیه ریاست دانشگاه به زوج های جوان و در نهایت هدیه سفر معنوی مشهد مقدس از طرف رهبر معظم انقلاب به دانشجویان است که سفر زیارتی مشهد به صورت دوره های 2 روزه در بهمن و اسفند سال جاری و فروردین ماه سال بعد برگزار می شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزاری برنامه های آموزشی ویژه زوج های جوان در طول سال و خدمات مشاوره ای در دفتر مشاوره این دانشگاه را از دیگر برنامه های نهاد رهبری دانست و بیان داشت: اگر دانشگاه حمایت و مساعدت های لازم را انجام دهد قصد داریم تسهیلاتی درخصوص مسکن و کمک اجاره و وام ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل ارائه دهیم که هنوز قطعی نشده است ولی در حال پیگیری هستیم.

ایشان با اشاره به طولانی تر بودن مدت تحصیل در رشته های پزشکی و عدم وجود خوابگاه های متاهلی در این دانشگاه به ضرورت ساخت خوابگاه های متاهلی در دانشگاه اشاره کرد و از مجمع خیرین اصفهان و دیگر خیرین توانمند خواست جهت ساخت این خوابگاه ها به میدان بیایند و این کار نیک را در دانشگاه ها انجام دهند.

 

آمار طلاق در ازدواج های دانشجویی نسبت به آمار جامعه در سطح بسیار پایین تری قرار دارد

حجت الاسلام امینی با بیان افزایش 10 درصدی ثبت نام ازدواج دانشجویی نسبت به سال گذشته تصریح کرد: اگر ازدواج دیر هنگام باشد و در زمان خود انجام نشود به زندگی آسیب وارد می کند و از آن جاییکه تحصیلات در رشته های پزشکی نسبت به دیگر رشته ها بیشتر طول می کشد ممکن است باعث از دست رفتن موقعیت های ازدواج برای دانشجویان و زمینه ساز بروز مشکلات بعدی در زمینه های مختلف از جمله فرزند آوری شود.

وی با اشاره به اینکه در ازدواج های دانشجویی هر دو طرف از قشر فرهیخته جامعه هستند و دارای سطح قابل قبولی از علم، تحصیلات و فرهنگ هستند خبر از پایین تر بودن آمار طلاق در ازدواج های دانشجویی نسبت به آمار موجود در جامعه داد و اذعان داشت: اگر طرفین قبل از ازدواج از یکدیگر شناخت نسبتا کاملی نداشته نباشد و از نظر تیپ شخصیتی، مزاج و سطح فرهنگی و اقتصادی خانواده ها به همدیگر نخورند ممکن است در زندگی دچار مشکل و آسیب شوند.

ایشان با تاکید بر جایگاه اخلاق و نقش موثر پایبندی به فضایل اخلاقی در ثبات زندگی اظهار داشت: دوام زندگی مشترک با گذشت و اغماض از اشتباه همسر و رعایت اخلاق میسر است و اگر این طور نباشد به محض به وجود آمدن مشکلات در خانواده زوجین نمی توانند آن را حل کنند و دچار چالش می شوند.

حجت الاسلام امینی در پایان ابراز میدواری کرد که با انجام کارهای جدی علمی و آموزشی پیرامون مسائل پیرامون روابط بین زوجین و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی مفید در طرح های ازدواج دانشجویی، جوانان به سطحی از آگاهی برسند که ازدواجی آگاهانه و زندگی بادوام و پایداری داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد