صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دانشگاه » برنامه دانشگاهها در دهه فجر/ برگزاری کرسی های آزاداندیشی با موضوع انقلاب اسلامی

مسئول کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر اعلام کرد:

برنامه دانشگاهها در دهه فجر/ برگزاری کرسی های آزاداندیشی با موضوع انقلاب اسلامی

مسئول کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی از برگزاری کرسی های آزاد اندیشی با محوریت موضوعات انقلاب اسلامی، مسابقه کتاب خوانی و شب شعر در دانشگاه ها خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۲ - سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۷

به گزارش صاحب نیوز، دکتر سید ضیاء هاشمی با اشاره به آغاز روزهای فجر از هفته آتی گفت: ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی هر سال فعال است و کمیته دانشجویان این ستاد در وزارت علوم مستقر است که با مشارکت نمایندگان دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: پیش بینی شده کمیته دانشگاهی ستاد دهه فجر در همه استان‌ها با محوریت معاونت فرهنگی دانشگاه مادر و همچنین در سطح ملی با محوریت معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تشکیل شود.

دکتر هاشمی در توضیح محور فعالیت دانشگاه‌ها بیان کرد: انتظار می‌رود برنامه‌های دانشگاهیان متناسب با فرهنگ دانشگاهی باشد. در این راستا پیشنهاد کردیم از روزهای مبارک دهه فجر و بعد از آن زمینه برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی فراهم شود و دانشجویان و اساتید به منظور تقویت بنیه فکری در آنها شرکت کنند.

وی تشریح کرد: این موضوعات شامل ضرورت انقلاب و تحلیل تاریخی آن، تحلیل مبانی انقلاب، تحلیل نقش دانشجو و دانشگاهیان در پیروزی انقلاب و اسلام امریکایی و موضوعات دیگری می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه برنامه‌های دهه فجر نباید منحصر به ایام این دهه شود افزود: این برنامه‌ها باید در کل ایام بهمن و اسفند ماه ادامه داشته باشد و انجمن‌های علمی دانشجویی به ویژه انجمن‌هایی که ارتباط نظری با بحث انقلاب دارند مشارکت خود را زیاد کنند.

وی همچنین از برگزاری مسابقه کتابخوانی خبر داد و اظهار کرد: مسابقه کتابخوانی نیز در حوزه انقلاب به ویژه وصیت نامه امام(ره) و جلد 20 و 21 صحیفه نور برگزار می‌شود.

وی همچنین در توضیح سایر برنامه‌های دهه فجر بیان کرد: برگزاری شب‌های شعر با موضوعات ادبی و حماسی و فکری، اکران فیلم‌های مرتبط با انقلاب در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها، استفاده از حضور اساتید فعال در انقلاب برای نقل خاطرات، معرفی شخصیت‌های الگو و به ویژه شهدا و برنامه‌هایی از این نظیر در دستور کار است.

هاشمی همچنین به برنامه‌های متمرکز در تهران اشاره کرد و گفت: تجدید میثاق دانشجویان با امام و رهبر روز سه شنبه 14 بهمن ماه با حضور مسئولان دانشگاه‌ها در حرم امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در مسیر راهپیمایی 22 بهمن در تهران پیاده راه انقلاب و دانشگاه مقابل سردر دانشگاه تهران برگزار می‌شود که در این پیاده راه نمادهای انقلاب و معرفی شهدای دانشگاهی در قالب‌های هنری عرضه می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد که این برنامه‌ها با مشارکت خود دانشجویان و اساتید برگزار شده و مدیریت دانشگاه‌ها نقش حمایتی داشته باشند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد