صفحه اصلی » ورزشی » حاشیه‌های ورزشی » ورزشکاری که از پادشاه کشورش ثروتمند‌تر است

ورزشکاری که از پادشاه کشورش ثروتمند‌تر است

برخی رسانه های اسپانیایی با افشاگری علیه تنیسور مطرح جهان ادعا کرده اند که نادال به زودی ثروتش از ثروت خانواده سلطنتی اسپانیا نیز بیشتر خواهد شد!

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۷

به گزارش صاحب نیوز به نقل از مشرق، رافائل نادال ستاره تنیس اسپانیا و ورزشکار نمونه این کشور در 4 سال گذشته، ثروت هنگفتی دارد و البته این اصلا عجیب نیست. در پایان سال میلادی 2012 ورزشکاران ثروتمند اسپانیا از سوی روزنامه مارکا معرفی شدند و در همان زمان نادال به عنوان دومین ورزشکار ثروتمند اسپانیا شناخته شد و رائول گونزالس در رتبه اول ایستاد.

870521_263

اما افشاگری واحد تجاری و آماری فوربس به همکاری روزنامه ورزشی ملی اسپانیا، مارکا این بار برای نادال دردسرساز شد.

نادال که مالیات سال 2014 خود را با استناد به گزارش مدیر برنامه خودش معادل 3 میلیون یورو عنوان کرده بود، این بار با افشاگری مارکا و فوربس مواجه شد. در این گزارش آمده است:« نادال در سال 2013 میلادی معادل 14.5 میلیون دلار درآمد خالص از محل مسابقات تنیس داشته و رقم مربوط به حامیان مالی او حداقل 8 میلیون دلار است. این در حالی است که نادال از طریق 5 مدیربرنامه خود مستقر در خاورمیانه در بورس ابوظبی و کویت به سود حداقلی و معاف از مالیات 6 میلیون دلاری دست یافته است.»

منزل مسکونی نادال در شمال شهر مادرید آنقدر باشکوه و زیبا است که روزنامه مارکا به کنایه آن را یک جاذبه گردشگری در مادرید توصیف کرده است، این منزل مسکونی بعد از خانه های کاسیاس و بکام در شمال مادرید به عنوان گران‌قیمت‌ترین خانه‌های مسکونی در مادرید محسوب می شوند. از طرفی کلکسیون اتومبیل نادال در شهر مادرید نیز در گزارش مارکا توصیف کامل شده و آن طور که مجله اقتصادی فوربس ادعا کرده، نادال در بخش اتومبیلهای قدیمی خود حداقل سرمایه ای معادل 28 میلیون یورو ذخیره کرده که این سرمایه روز به روز در حال سوددهی و توام با ارزش افزوده است.

با این حساب نادال باید بیش از رقم ذکر شده، به اداره مالیات مادرید، مالیات پرداخت کند. در گزارش مارکا به منزل مسکونی نادال در موناکوی فرانسه نیز اشاره و عنوان شده است: « نادال در منظقه آزاد موناکوی فرانسه هر سال معادل حداقل 30 میلیون یورو سود معاف از مالیات دارد اما اگر این رقم را به بانک‌های اسپانیا منتقل کرده باشد باید توضیح قانع کننده ای در این باره داشته باشد چرا که انتقال این ثروت از این طریق به بورس ابوظبی یا دوبی به صراحت هم معنی پول‌شویی خواهد بود.»

870522_893
45 میلیون یورو درآمد خالص نادال تا پایان سال میلادی 2014 به ثبت رسیده و او تنها 30 درصد از مالیات خود را تا کنون پرداخت کرده است، قهرمان ملی اسپانیا اکنون توقع دارد به احترام سالها درخشش در جهان ورزش از سوی اداره مالیات بخشیده شود اما اگر این اتفاق رخ دهد، پاسخ دادن به گروه های مردمی و سازمان‌های مدافع حقوق کارگران برای اداره مالیات بسیار سخت خواهد بود.

از طرفی مقایسه نادال با پادشاه اسپانیا نیز دردسر تازه این ورزشکار شده و مارکا ادعا کرده که نادال به زودی ثروتش از ثروت خانواده سلطنتی اسپانیا نیز بیشتر خواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 − چهارده =