صفحه اصلی » اقتصادی » تعیین نرخ ارز و سرانجام طرح هدفمندسازی یارانه‌ها، شرط ارائه لایحه بودجه

تعیین نرخ ارز و سرانجام طرح هدفمندسازی یارانه‌ها، شرط ارائه لایحه بودجه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تعیین نرخ ارز و اجرا یا عدم اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها مهمترین اولویتی است که باید در لایحه بودجه سال آینده به آن توجه شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز علی‌محمد احمدی نماینده دهلران در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران؛ تعیین نرخ ارز و اجرا یا عدم اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها در سال 92 را دو اولویت مهم لایحه بودجه سال آینده دانست و گفت: تا وقتی این دو مورد مشخص نشده و به سرانجام نرسد ارائه لایحه بودجه بی‌نتیجه خواهد بود.

وی افزود: ‌تعیین نرخ ارز در سال 92 مهمترین اولویتی است که باید توسط دولت و مجلس تعیین شده و به تصویب نمایندگان برسد که این بحث نیازمند کار کارشناسی و زمان بیشتر است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه تصریح کرد: تعیین این مهم که فاز دوم طرح هدفمندسازی یارانه‌ها اجرایی شود موضوع دیگری است که باید به سرانجام برسد.

احمدی تصریح کرد: مجلس اجرای این طرح را در سال جاری متوقف کرد و برای سال آینده باید برنامه‌ریزی شود چرا که اجرا شدن یا نشدن طرح هدفمندسازی یارانه‌ها در متن لایحه بودجه تاثیر خواهد گذاشت.

نماینده دهلران خاطرنشان کرد: این دو موضوع مهمترین بحثی است که باید با کار کارشناسی و نشست‌های مشترک به نتیجه برسد و بعد از آن لایحه بودجه تنظیم و به مجلس ارائه شود.

وی همچنین در خصوص تشکیل کمیسیون تلفیق گفت:‌ این کمیسیون به محض ارائه لایحه بودجه تشکیل شده و هیچ‌گونه مشکلی از این نظر وجود نخواهد داشت.

 

گفتنی است؛ تیم اقتصادی دولت و مجلس با حضور روسای دو قوه از چندی پیش با برگزاری نشست‌های شبانه موضوع نرخ ارز و نحوه اجرا یا عدم اجرای طرح هدفمندسازی‌ها یارانه‌ها را در دستور کار قرار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج − سه =