صفحه اصلی » اجتماعی » رضایت افکار عمومی از برخورد قاطع با اشرار

رضایت افکار عمومی از برخورد قاطع با اشرار

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخورد قاطع قضات با اشرار در مسیر پیشگیری از وقوع این‌گونه جرایم بسیار مهم است گفت: بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده این اقدامات اقبال عمومی را در پی داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱
به گزارش صاحب نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه، آیت‌الله آملی‌‌لاریجانی در نشست شورای قضایی خراسان‌رضوی و معاونان دادگستری در مشهد مقدس با تشریح سیاست‌های دستگاه قضایی کشور، اظهار کرد: مجموعه اقدامات انجام شده در سطح کشور باید ادامه یافته و بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده در خارج از دستگاه قضایی این اقدامات اقبال عمومی را در پی داشته و آمار موجود نشان از کاهش وقوع این‌گونه جرایم داشته است.
 
وی مردم را ولی نعمت مسئولان در نظام جمهوری اسلامی دانست و از قضات و کارکنان دستگاه قضایی خواست در مواجهه با مردم شأن آنان را رعایت نمایند و در بیان پاسخ منفی نیز مراقب باشند تا خدای ناکرده برخورد نامناسبی با آنها صورت نگیرد.
 
آملی‌لاریجانی اظهار کرد: کار در دستگاه قضایی کار بسیار دشواری است و علی‌رغم برخی بی‌انصافی‌ها، در ارزیابی وضعیت دستگاه قضایی باید از تلاش‌های انجام شده توسط قضات و کارکنان دستگاه قضایی قدردانی کرد.
 
وی با تأکید بر اینکه خدمت در نظام جمهوری اسلامی جهاد فی سبیل‌الله است، افزود: همه تلاش‌ها را باید با قصد قربت انجام داد و تمامی تلاش‌ها در جهت کسب رضای حق تعالی و خدمت صادقانه و مخلصانه به مردم بزرگوار ساماندهی شود.
 
رئیس قوه قضائیه اعمال نظارت در دستگاه قضایی را بسیار مهم و ضروری خواند و اظهار کرد: همه مسئولان ، قضات و کارکنان دستگاه قضایی از صدر تا ذیل در معرض نظارت قرار دارند و تعدد مراجع نظارتی نشان از اهمیت نظارت در دستگاه قضایی دارد که باید همگان از آن استقبال کنند.
 
وی دستگاه قضایی کشور را از مظلوم‌ترین دستگاه‌ها در زمینه اعتبارات و بودجه دانست و افزود: هر چند در سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی در جهت تأمین نیازها و اعتبارات صورت گرفته اما در مقایسه با مأموریت‌ها این اعتبارات کافی نیست.
 
آملی‌لاریجانی مجموعه تلاش‌های انجام شده در استان خراسان‌رضوی و سایر استان‌ها را بسیار خوب توصیف نمود اما آن را کافی ندانست و خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در جهت فصل خصومت و رسیدگی به مطالبات مردم و رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.
 
در ابتدای این دیدار مسئولان عالی قضایی استان خراسان‌رضوی گزارشی از اقدامات و عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود را ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + چهار =