صفحه اصلی » سیاسی » عسگراولادی: موسوی و کروبی مجرم و سبب فتنه هستند؛ حد مدارا با ریزش های انقلاب را رهبری تعیین می کنند/شریعتمداری: برخی افراد در فتنه 88 مامور بودند؛ بازگشت فریب خوردگان به انقلاب خطر بزرگی است

شرح برنامه نگاه یک

عسگراولادی: موسوی و کروبی مجرم و سبب فتنه هستند؛ حد مدارا با ریزش های انقلاب را رهبری تعیین می کنند/شریعتمداری: برخی افراد در فتنه 88 مامور بودند؛ بازگشت فریب خوردگان به انقلاب خطر بزرگی است

برنامه "نگاه یک" با حضور حبیب‌الله عسگراولادی و حسین شریعتمداری برای بررسی ریزش‌ها و رویش‌های انقلاب اسلامی آغاز شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز برنامه "نگاه یک" امشب (شنبه 14 بهمن ماه) با حضور "حبیب‌الله عسگراولادی" و "حسین شریعتمداری" به بررسی ریزش‌ها و رویش‌های انقلاب اسلامی می‌پردازد.

***در ابتدا عسگر اولادی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا تمامی افراد تا پایان در کنار انقلاب می مانند، گفت: انقلاب فرزندان خود را نمی بلعد بلکه امتحان هایی را پیش می آورد که هرکس بر اساس آمادگی خود می تواند ادامه دهد و بر اساس گفته امام راحل مسیر حق هم رویش های مناسب و هم ریزش های مناسب را دارد.

وی ادامه داد: ریزش و رویش طبیعت حرکت های انسانی است و امام راحل نیز فرمودند که مشکلات زیاد ریزش های غیرقابل پیش بینی و توانایی ها و پیشرفت ها نیز ویش های غیر قابل پیش بینی دارد.

***در ادامه شریعتمداری درباره موضوع مشابه گفت: انقلاب فرزندان خود را نمی خورد بلکه فرزندان ناخلف خود را کنار میگذارد، نسخه انقلاب اسلامی در دست مردم است و مردم بستر انقلاب را میشناسند و به همین دلیل اگر کسی از این بستر خارج شود، خود بخود از انقلاب کنار می رروند و اکثر اینها، کسانی هستند که می خواهند مسیر انقلاب را تغییر دهند.

وی ادامه داد: غالب کسانیکه کنار رفتند نتوانستند همراه انقلاب بیایند و در بزنگاه ها جاماندند و این درحالیست که رویش های انقلاب بیشتر از ریزش ها است. نقد عملکردها به معنای ریزش نیست.

***عسگر اولادی در پاسخ به سوال مجری درباره یزش های انقلاب بعد از رحلت امام و در سال 78 گفت: این ها ریزش نیست و دشمنان این نامگذاری را کردند و این درحالیست که این افراد از قطار انقلاب پیاده شدند.

*** در ادامه شریعتمداری نیز در پاسخ به این سوال مجری گفت: برخی افراد ادامه انقلاب را نمی دانستند و عده ای نیز با نگاه دیگر و اهداف دیگر به انقلاب وارد شدند، مانند نهضت آزادی و… که نمی توانستند تلاطم های بعد از انقلاب را بپذیرند.

 وی ادامه داد: د ابتدا باید ریزش را تعریف کرد و اگر ریزش را به معنای پیاده شدن از قطار انقلاب بدانیم حرف شما درباره یزش ها بعد از رحلت امام و … درست است اما اگر ریزش را به معنای اینکه انقلاب آنان را کنار گذاشته، اشتباه است.

شریعتمداری همچنین تصریح کرد: در فتنه 88 بسیای از افراد خریده شدند و جریان این فتنه نزدیک به 20تن از نظریه پردازان و صاحب نظران برجسته CIA , MI6 و موساد به ایران آمدند.

***عسگر اولادی در ادامه در پاسخ به سوال مجری مبنب بر اینکه آیا تمامی ریزش ها توسط دشمن صورت گرفته است، اظهار داشت: حرف های آقای شریعتمداری درست است اما باید نیان فتنه 78 و 88 تفاوت قائل شد چراکه در فتنه 88 علاوه بر تلاش دشمنان، شرایط فتنه در کشور هم فراهم شد و موسوی نیز در این اتفاق فریفته شد و اعلام جشن برای پیروزی کرد و دیگران از این فتنه نهایت استفاده را بردند.

وی ادامه داد: از فتنه بنی صدر، بازرگان و … تا فتنه 78 و 88 که دهمین فتنه است تماما بیگانگان دست داشتند و تلاش کردند که فتنه را در ایران به فهنگ تبدیل کنند.

عسگر اولادی همچنین تصریح کرد: ما نباید فتنه را ساده بگیریم و باید آنان را آسیب شناسی کنیم و بین این فتنه ها تفاوت قائل شویم.

***شریعتمداری در پاسخ به سوال مجری درباره فریفته شدن افراددی که ریزش کردند، گفت: آقای عسگر اولادی مطرح کردند که در تمام این فتنه گران مجرمند و تمامی این فتنه ها از نقشه های بیگانگان بود.

وی همچنین اظهار داشت: فتنه بر اساس اسنادی که هست حداقل از 10 سال قبل آغاز شده آست، "جان کین" کارشناس ارشدMI6 در سال 83 و 87 به ایران آمد،"مانوئل کاستنس" نطریه پرداز CIA  در سال 81 به ایران آمد و…. که همه این ها که به ایران آمدند کارگاه های آموزشی داشتند و خاتمی دوبار با "جرج سوروس" از سرمایه گذاران و پایه های لابی صهیونیستی آیپک و از بزرگترین نظریه پردازان انقلاب مخملی دیدار داشته و من معتقدم این افراد فریفته نشدند و مامور بودند.

***عسگر اولادی در پاسخ به شریعتمداری گفت: بنده تفسیر شما را درباره فتنه 78 و 88 و ادامه فتنه 78 قبول دارم و می گویم تمامی کسانیکه درباره این فتنه ها مفتون شدند مجرمند و نمی خواهم آنان را تبرئه کنم اما بنده بعنوان یک منصف وظیفه ام با سردار قلم(شریعتمدای) فرق می کند و باید ارزیابی کنم که چند درصد این فتنه مربوز به انگلیس، آمریکا و … است و ارزیابی من این است که اینها مفتون هستند و این فتنه زده ها را سران اصلی فتنه نمیدانم.

وی ادامه داد: بنده امین رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستم و تقاضا می کنم شما عرایض بنده را نفی موضع گیری خود نکنید اما الان ارزیابی من این است درحالیکه تمامی عرایض شما(شریعتمداری) را قبول دارم.

*** در ادامه شریعتمداری با اشاره به نکات مشترک اظهارات خود و عسگراولادی گفت: ایشون هم معتقدند که این افراد مجرمند چه مفتون و چه از سران فتنه، آیا امام فرمودند شخص خیانتکاری که از در انقلاب بیرون کردید اجازه ورود وی از پنجره را بدهید؟، آیا این افراد از کار خود ابراز ندامت کردند؟ نه و درحالیکه طلبکار هم هستند.

وی ادامه داد: این افراد مفتون نیستند و بازگشت فریب خوردگان به انقلاب خطر بزرگی است.

*** عسگراولادی تصریح کرد: شرایط نظام ولایی این است که وقتی من، شریعتمداری، آیت الله خاتمی و … نظر متفاوتی داریم رهبری وارد می شوند. حد مدارا با ریزش های انقلاب را نیز رهبری تعیین می کنند.

*** شریعتمداری با شاره به اینکه شما این افراد را مجرم می دانید، گفت: این افراد رسانه های مختلفی دارند و این صدای مظلوم حزب الله است که صداش به جایی نمی رسد و صدای آنها از بی بی سی، صدای آمریکا و … شنیده می شود.

وی ادامه داد: کدیور که دوبار سفر به تل آویو داشته، کدام سمت است؟

شریعتمداری همچنین اظهار داشت: دیگر حدی برای مدارا نیست و مقام رهبری انقدر بالا است که نباید در موضوعات کوچکی وارد شود.

وی افزود: یکی از سران فتنه به من پیامک زد که اگر شما میگویید ما مردیم پس چرا به این موضوع می پردازید و من پاسخ دادم که شما واقعا مردید

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت + سیزده =