صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » برای حل مشکل کم آبی منطقه چاره اندیشی شود/ پروژه آب رسانی از زاینده رود به کاشان چاره کار نیست

فرماندار کاشان:

برای حل مشکل کم آبی منطقه چاره اندیشی شود/ پروژه آب رسانی از زاینده رود به کاشان چاره کار نیست

صدرائیه در جلسه شورای اداری شهرستان کاشان که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، گفت: وزیر محترم نیرو قول مساعد دادند که پروژه آب رسانی از زاینده رود تا اواخر سال ۹۴ تکمیل شود ولی این برای کاشان و آران و بیدگل که متاسفانه وضعیت روستاهای هم جوار نیز به همین شکل است چاره کار نیست.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از کاشان حامی، حجه الاسلام علوی در جلسه شورای اداری شهرستان کاشان گفت: با توجه به فشار تحریم و مباحث نفت و مسائل دیگر، دولت توانسته با تدبیر کشور را مدیریت و به پیش ببرد.

وی با اشاره به دستاورهای سفرهای استانی گفت: بعد از سفرهای استانی در استان ها شاهد پیشرفت بودیم و در همین راستا به پیشرفت استان های خوزستان و ایلام بعد از سفر رییس جمهوری اشاره کرد.

حجت الاسلام علوی خطاب به فرماندار کاشان گفت: با توجه به وضعیت کشور شما نیز در برنامه های این شهر اولویت بندی کنید.

وزیر اطلاعات در جلسه شورای اداری شهرستان کاشان به بحث استان شدن این شهر اشاره کرد و گفت: باتوجه به جمعیت شهرهای کاشان و آران و بیدگل نیاز به این است که مناطقی مثل نطنز و اردستان به کاشان برگردد و رایزنی هایی با شهرهای هم جوار صورت گیرد تا حداقل جمعیت منطقه به ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار نفر برسد و آنوقت ما هم در دولت و وزرات کشور این مسئله را پیگیری کنیم.

در ابتدای این جلسه نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم همه مشکلات توانسته ایم منطقه ی اقتصادی کاشان را فعال کنیم.

عباسعلی منصوری به برخی از فعالیت های انجام شده از جمله بحث آب شیرین و جاده ی مشهد اردهال نیز اشاره کرد.

در ادامه فرماندار کاشان خطاب به وزیر گفت: من بحثم را از آب کاشان شروع می کنم. کاشان از قدیم با کم آبی عجین بوده و طرح آب رسانی بعد از افتتاح اولیه پیشرفتی نداشته است.

وی افزود: وزیر محترم نیرو قول مساعد دادند که پروژه آب رسانی از زاینده رود تا اواخر سال ۹۴ تکمیل شود ولی این برای کاشان و آران و بیدگل که متاسفانه وضعیت روستاهای هم جوار نیز به همین شکل است چاره کار نیست که امیدواریم جهت تامین آب شهرها و روستا های منطقه نیز تدبیری ویژه اندیشیده شود.

وی همچنین با اشاره به شروع پروژه قطار سریع السیر اصفهان-قم-تهران گفت: تقاضا داریم حداقل یک ایستگاه برای کاشان در نظر گرفته شود.

ابوالفضل صدرائیه در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین سهم فرش و گلاب گیری در کشور متعلق به منطقه کاشان است گفت: اگر به این مهم توجه ویژه شود می تواند ارز آوری خوبی برای کشور داشته باشد.

وی همچنین درخواست نمود تا اختیارات بانک های کاشان با توجه به برنامه های تولید و صنعت در کاشان افزایش پیدا کند تا بتوانیم شاهد پیشرفت بیشتر در این زمینه باشیم.

فرماندار در پایان به موقعیت گردشگری کاشان اشاره کرد و خواستار اجرای طرح های توسعه در این بخش با همکاری دولت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × دو =