صفحه اصلی » استان اصفهان » طرح جدید انتخاباتی برخی تشکل های سیاسی اصفهان

طرح جدید انتخاباتی برخی تشکل های سیاسی اصفهان

با نزدیک شدن به ایام انتخابات شورای شهر، تلاش گروه ها و جریانات سیاسی برای نقش آفرینی و تاثیرگذاری در جریان این ماجرای مهم شهری رو به افزایش است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از رویش نیوز، موضوع تشکیل تیم های رایزنی و گفت و گو برای تعیین اسامی ائتلاف ها در حال پر رنگ تر شدن است. به نظر می رسد همانند همه ی دوره های گذشته رویکرد جریانات در برخورد با این مسئله متفاوت خواهد بود. عده ای بر استقرار یک فرآیند و گزینش بر مبنای شایستگی و صلاحیت شخصی تاکید دارند و عده ای دوست دارند افراد خاص را محور لیست های انتخاباتی خود قرار دهند و با ریش سفیدی ماجرا را جلو ببرند.

 

اصولگرایان اصفهانی شاید همیشه در این موضوع دچار ضعف بوده اند و تا کنون نتوانسته اند بر سر میز مذاکره بنشینند و تلاش کنند تا به یک لیست واحد برسند. باید دید آیا امسال نیز ماجرا به همین نحو خواهد بود؟

در این میان خبرهای رسیده حاکی از آن است که طرحی با محوریت مشورت خواهی حداکثری از خواص سیاسی شهر در حال پیگیری است تا بتواند بر پایه ی یک فرآیند منطقی به یک لیست نهایی از میان افراد متخصص و متعهد به آرمانهای اسلامی و انقلابی برسد.

این طرح که با عنوان "انتخاب فرآیند مدار" از آن یاد شده است تا کنون به اطلاع اکثر تشکل های سیاسی اصولگرای مطرح سطح شهر رسیده است و از آنها برای حضور در آن دعوت شده که با واکنش های متفاوتی روبرو شده است. برخی به این طرح پیوسته، برخی تصمیم گیری براب همراهی با این طرح را به آینده موکول کرده اند و برخی نیز بر آن شده اند که خودشان برای حضور در صحنه انتخابات، سازوکاری تدارک ببینند.

آنچه به عنوان چرایی و دلیل راه اندازی چنین سازو کاری ذکر شده است رسیدن به یک لیست انتخاباتی شایسته بر پایه ی یک فرآیند منطقی و بدور از محورقرار دادن افراد و سهم خواهی و برتری جویی های بی پایه و اساس ذکر شده است.

خبرهای رسیده حاکی از آن است که تا کنون سه تشکل موافقت خود را برای پیوستن به این طرح اعلام کرده اند و هم اکنون در حال بررسی و نظر سنجی برای رسیدن به یک لیست جامع از افراد در مظان انتخاب هستند تا با بررسی دفسق سوابق و تموانمندی ها و بر اساس مشورت خواهی حداکثری بتوانند افراد شایسته تر را انتخاب و لیست نهایی را تشکیل دهند.

به هر حال باید دید آیا این طرح به سرانجام خواهد رسید و تصمیم گیران آن به اهداف خود که انتخاب افراد بر مبنای شایستگی و مقبولیت است خواهند رسید و یا این طرح نیز در فراز و نشیب های حوالی روز انتخاب دچار سهم خواهی ها و حضور افراد بدون هیچ ضابطه ای خواهد شد.

جزئیات این طرح در روزهای آتی به اطلاع مخاطبین خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 3 =