صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » انسان شناسی باید وارد دانشگاه ها شود

انسان شناسی باید وارد دانشگاه ها شود

حضرت آیت الله حائری شیرازی نماینده مجلس خبرگان رهبری در همایش طلایه داران عفاف وحجاب با اشاره به اینکه انسان اسلام انسان ایثارگر وانسان اروپا انسان منفعت گر است وی گفت :مشکل حجاب در انسان شناسی است واگر می خواهید آثار حجاب را در زندگی مشاهده کنید باید انس

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: انسان‌شناسی باید وارد دانشگاه شود و کارشناسان پرورش یافته وارد بدنه ادارات شوند تا زندگی را تحت تأثیر قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی سپاه صاحب الزمان محی الدین حائری شیرازی ظهر امروز در در دومین همایش بین المللی تجلیل از طلایه داران حجاب و عفاف اظهار کرد: طی مسافت تابع مدیریت کابینی است کشتی ممکن است جهتش تغییر یابد اما مدیران عرشه نیازی ندارند برنامه خود را تغییر دهند به همین جهت دیده می‌شود که شهید حسین فهمیده با کابین کشتی از ظلمت به نور حرکت کرد.
در عاشورا هم دو حرکت دیده می‌شود در یک مسیر کشتی از نور به ظلمت می‌رود و در مسیری دیگر کشتی در مسیر ظلمت به سمت نور حرکت می‌کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: انسان‌شناسی باید وارد دانشگاه شود و کارشناسان پرورش یافته وارد بدنه ادارات شوند تا زندگی را تحت تأثیر قرار دهند.
وی ادامه داد: انسان از دیدگاه اسلام یعنی انسان ایثارگر اما از دیدگاه اروپا یعنی انسان منفعت طلبی که در زمینه های تربیتی، اخلاقی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بر مبنای منافع خود فعالیت می کند.

حائری شیرازی با اشاره به تاکید فرموده رهبر معظم انقلاب بر نشات گرفتن علوم انسانی از قرآن افزود: آثار حجاب وقتی وارد زندگی انسان می شود که علوم انسانی بر اساس انسان شناسی قرآنی و اسلامی جایگزین انسان شناسی اروپایی شود.
وی تصریح کرد: اگر تدریس انسان شناسی و علوم انسانی در دانشگاه درست انجام شود، جامعه از پیشرفت وسایل فناوری مانند اینترنت یا،چت کردن، آسیب نمی بیند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اما که اگر جوانان ما خود را بتوانند از این ورطه بیرون بکشد، یک قهرمان هستند، گفت:در عصر اینترنت و ماهواره، جوانان ما مشت خود را به کیسه های ماسه ای وارد می کنند، در حالی که در زمان نبود اینترنت و ماهواره، جوانان ما مشت خود را به کیسه های کاهی و پنبه ای می کوبیدند.
حائری شیرازی تاکید کرد: باید فیلم مستندی از مراجعات به دادگستری ها و از راه های توجه به ضرورت مقوله حجاب و عفاف تهیه و این فیلم ها به ریشه یابی فسادها پرداخته شود.
وی افزود: اگر مردم از راه سینما گمراه می شوند باید از راه سینما و با هنرپیشه های مسلمان نیز به هدایت آنها پرداخت.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تدریس نظرات انسان شناسی اروپا در قالب رشته های علوم انسانی در دانشگاه های کشور، مشکلات جامعه ما را در زمینه حجاب و عفاف افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه وقتی برنامه های وارداتی از اروپا از مقطع ابتدایی تا آموزش عالی به دانش آموزان و دانشجویان تزریق می شود، گفت:باید برنامه های عالی قرآن و اسلام در مراکز آموزشی کشور که مورد غفلت قرار گرفته است، احیاء شود.
حائری شیرازی در بخشی از صحبت های خود به سیستم های بانکی اشاره کرد و گفت: موسسه های مالی و اعتباری به جای قرض الحسنه ها در کشورفعال شده اند.
وی افزود: تا چند سال پیش فعالیت 75 درصد موسسه های اعتباری از طریق قرض الحسنه ها انجام می شد و این در حال است که این میزان به هفت درصد رسیده و سپرده گذاری برای سود، جایگزین آن شده است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × چهار =