صفحه اصلی » استان اصفهان » مرحوم حبیبی یکی از پرکارترین شخصیت های نظام بود

مرحوم حبیبی یکی از پرکارترین شخصیت های نظام بود

حجت الاسلام جواد اژه ای در مورد شخصیت دکتر حبیبی نکاتی را یادآوری کرد که جا دارد در هفتمین روز درگذشت ایشان، مروری بر آن ها داشته باشیم و یاد آن مرحوم را گرامی بداریم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱
جواد اژه ای نماینده ولی فقیه در تشکل های دانشجویی خارج از کشور می باشد و سال ها در کنار مرحوم حبیبی در بنیاد ایرانشناسی فعالیت داشته است .
 حجت الاسلام  جواد اژه ای  در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به جلسات کتاب ایران افزود این جلسات به مدت 15 سال به طول انجامید و هر هفته بدون توقف و منظم برگزار می گردید. 12 سال از این جلسات زمانی تشکیل می شد که هنوز اصلا بنیاد ایرانشناسی تاسیس نشده بود. این بنیاد سال 76 تاسیس شد و ریاستش تا به امروز بر عهده دکتر حبیبی بود. هنگامی که کتاب ایران آماده شد، رهبر معظم انقلاب از این کار تقدیر کردند.
وی گفت: یکی از نکات جالب در مورد جلسات ما این بود که دکتر حبیبی اصرار داشتند جلسات همیشه بعد از ساعت شش برگزار شود تا به هیچ وجه با ساعت اداری تداخل نداشته باشد. نظم و انضباط ایشان واقعا مثال زدنی بود.
وی افزود:مرحوم حبیبی یکی از پرکارترین شخصیت های نظام بودند. این اواخر تا هفته ای سه روز دیالیز می شدند و سه روز دیگر را به بنیاد می آمدند. حتی در اوج بیماری ایشان نیز در روند تولید محصولات بنیاد خلل و کاهشی پدید نیامد.
 حجت الاسلام  جواد اژه ای گفت:   به هیچ وجه از امکانات دولتی استفاده نمی کردند. زمانی که همسر ایشان کارمند هلال احمر بودند، تعاونی هلال احمر به کارمندان یخچالی را با اقساط داده بود. هنگامی که دکتر حبیبی به خانه می آیند و این یخچال را می بینند، فورا آن را بازمی گردانند.
 در زمانی که در پاریس مشغول تحصیل دکتری بودند، فعالیت سیاسی و انقلابی داشتند اما هنگامی که امثال بنی صدر و قطب زاده فضا را پرتنش و غیر اخلاقی  می کردند، ایشان بلافاصله دوری می کردند. وقتی انقلاب به پیروزی رسید و به ایران بازگشتند اصلا تاکیدی نداشتند که خودشان را مقابل دوربین ها و در کنار امام نشان دهند. به دور از حاشیه و هیاهو کار خود را می کردند و در پیش نویس قانون اساسی نقشی اساسی داشتند در حالی که هیچ اصراری نداشتند که جایی مطرح شوند.
نماینده ولی فقیه در تشکل های دانشجویی خارج از کشور با اشاره به اینکه  وقتی بنی صدر با تبلیغات خود جلال الدین فارسی را مجبور به استعفا کردادامه داد:آقای حبیبی به انتخاب حزب جمهوری اسلامی نامزدی ریاست جمهوری را پذیرفت اما همه می دانستیم که در این فرصت کم، ایشان وقتی برای معرفی شدن ندارد و پیروز نمی شوند. گمانه ها و برآوردها هم این است که رای امام خمینی همین آقای حبیبی بوده است.
وی گفت:  در دوره اول ریاست جمهوری آقای خاتمی، آقای حبیبی به عنوان معاون اول توانستند تعامل خوبی را میان دولت و مجلس پنجم ایجاد کنند و نقشی راهگشا داشتند.   

وی با بیان این مطلبه که ایشان شخصیت مورد تایید و محبوب مقام معظم رهبری بودند که تا آخر نیز به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معرفی شدندافزود : ففدان وی حقیقتا ضایعه ای برای جامعه سیاسی و علمی نظام جمهوری اسلامی ایران است. 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − چهار =