صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » اختلاط جنسی در دانشگاه ها زمینه ساز بی عفتی می شود

اختلاط جنسی در دانشگاه ها زمینه ساز بی عفتی می شود

حضرت آیت الله طباطبایی نمایندگی ولی فغقیه استان وامام جمعه اصفهان در دومین همایش بین المللی طلایه داران عفاف وحجاب گفت :حجاب مقدمه عفاف است وآن چه از نظر اصلی دین واسلام مد نظر است عفاف می باشد .
در واقع حجاب از ضروریات دین اسلام است حضرت آیت الله طباطبا

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: اخلاط جنسی در دانشگاه ها زمینه ساز بی عفتی می شود و ما قائل به تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها هستیم.
به گزارش روابط عمومی سپاه صاحب الزمان استان اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در دومین همایش بین‌المللی تجلیل از طلایه‌داران عفاف و حجاب  با اشاره به اینکه لازم است این گونه همایش‌ها که سالی دو مرتبه برگزار می شود، حداقل سالی یک مرتبه برگزار شود، اظهار کرد: حجاب در عربی به معنای پرده و باحجاب بودن زن به معنای پشت پرده است که نماد آن بر جامعه کنونی چادر است و پرداختن به مقوله عفاف و حجاب باید به صورت کاربردی باشد.
وی افزود: حجاب در عربی به معنای پرده است  و در حجاب بودن یعنی پشت پرده بودن چرا که حجاب مقدمه‌ای برای عفاف است.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه در قرآن اول به مردان تأکید می‌شود که چشم خود را از نامحرم پاک نگه‌دارند، تصریح کرد:پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند که نگاه به نامحرم همانند تیر زهرآلود است و اسلام گفته است که مردم باید مواظب باشند دل خود را با نگاه کردن‌ها ناپاک نکنند.
وی ادامه داد : بار سنگین عفاف در ابتدا بر دوش مردان است و البته زن‌ها نیز باید چشم‌ها و دامن خود را حفظ کنند.
امام جمعه اصفهان در ادامه اضافه کرد: حجاب از ضروریات دین است و مسئله‌ای که در آن هیچ اختلاف نظری میان ادیان و فقها وجود ندارد چرا که هیچ مسلمانی از شیعه و سنی در مسئله حجاب اختلاف نظر ندارد.
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه پوشش مقدمه‌ای برای عفاف است، گفت: اختلاط زن و مرد در دانشگاه‌ها صحیح نیست و ما هم تأکید به عفاف و حجاب به زنان جامعه داریم اما در فیلم‌های تلویزیونی حجاب رعایت اما عشق‌بازی‌ها و دلدادگی‌ها به خوبی نمایش داده می‌شود.
وی با تأکید بر تفکیک جنسی در دانشگاه‌ها ابراز داشت: باید جامعه اسلامی پزشک زن داشته باشد چرا که ما به فعالیت زن‌ها در بسیاری از امور نیازمندیم اما باید گفت که جامعه ما نیازمند مهندسین معدن زن با وجود چنین شرایطی نیست.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: همه دانشگاها قصد دارند که عفاف و حجاب را در جامعه ایجاد کنند اما باید ریشه فساد باید اصلاح شود.
وی تاکید کرد: هیچ مکتبی مانند اسلام برای زن عزت نیاورده است و اسلام معتقد است که باید به زن شخصیت داده شود.
 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده + هفده =