صفحه اصلی » سیاسی » شهر آماده نثبت شکوه پیمان ملت در فجر ۳

ما ایسنتاده‌ایم

شهر آماده نثبت شکوه پیمان ملت در فجر ۳

دستگاه‌مربوطه، پایتخت را برای ثبت حماسه حضور در سالگرد ۳۴ سالگی انقلاب اسلامی، آماده کرده‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

از روزهای گذشته همزمان با دعوت همه گروه‌ها، شخصیت ها و تشکل های فعال در عرصه های گوناگون، دستگاه‌های مختلف نیز تمهیدات لازم را برای آراسته و آماده سازی مسیرهای راهپیمایی عظیم 22 بهمن در تهران بزرگ اندیشیده و از صبح امروز همه چیز برای ثبت یک حماسه دیگر آماده است.

راهپیمایی 22 بهمن امروز همزمان با تهران در 930 بخش، شهر و شهرستان و بیش از 4000 روستای کشور برگزار می شود.

استقرار ماکت هواپیمای شکاری (قاهر 313) و ماکت ماهواره کاوشگر(پیشگام) که چند روز قبل برای ایران افتخاری دیگر را ثبت کردند در میدان آزادی، از اقدامات ویژه مراسم امسال خواهد بود.

بیش از 220 خبرنگار خارجی و 1600 خبرنگار داخلی- عکاس و عوامل تصویر برداری و خبری (در تهران ) و بیش از 2000 خبرنگار،عکاس و تصویربردار در تمامی استانهای کشور و اکثرشبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله 300 گروه خبری  و تمام شبکه های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام استانهای کشوردر مسیرهای راهپیمایی ، مراسم 22 بهمن را به صورت مستقیم پوشش خبری ـ تصویری می دهند.

همچنین بسیاری از شبکه های تلویزیونی کشورهای دیگر از جمله شبکه تلویزیونی المنار-الاخبار-روس الیوم – شین هوا چین -فوجی و آساهی ژاپن- شبکهzdf (زد دی اف )آلمان-(سی بی اس )   cbs  و آسوشیتد پرس AP  نیز آمادگی پوشش خبری برنامه را داشته اند و با استقرار در میدان آزادی  ،اطلاع رسانی می کنند .

استقرار سیستم صوتی بیش از 13 کیلومتردر مسیرهای راهپیمایی ومیدان آزادی و ارائه خدمات صوت  به صورت ثابت و سیار در تهران و ارائه بیش از 180 کیلومتر خدمات سیستم صوتی در مراکز استانها که به عنوان بزرگترین سیستم صوتی  مراسم های ملی در کشورهای جهان شناخته شده است .

حضور خانواده معزز شهدا، پدران، مادران، همسران و فرزندان شهیدان به ویژه شهدای عرصه علم و فناوری، همراه با تصاویر زیبای شهیدان، زینت‌بخش مسیرهای راهپیمایی است همچنین جانبازان ویلچری به ویژه عزیزان شیمیایی و قطع نخاع اعلام کردند که همچون سه دهه گذشته ، با وجود مشکلات و وخامت احوال، برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمان شهدا و امام راحل، با حضور در راهپیمایی 22 بهمن، با ولایت و رهبری بیعتی دوباره می کنند.

با توجه به شناخته شدن روز 22 بهمن به عنوان روز ملی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هموطنان عزیزمان در خارج از کشور ، همزمان با مردم ایران این روز بزرگ را جشن می گیرند و از ایران نیز ،اعزام بیش از 100 هنرمند و 10 استاد دانشگاه در گروههای هنری و فرهنگی برای برگزاری جشن های پیروزی انقلاب به 70 نمایندگی در 30 کشور جهان انجام شده است.

بیش از 950 غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدادی و رفاهی در مسیر راهپیمایی توسط تشکل‌های مردمی، سازمان‌ها و نهادها در تهران از جمله غرفه های ویژه (مدیریت محله ها) به خصوص محله هایی که در دوران انقلاب نقش آفرین بودند ، تشکلهای قرآنی و غرفه های ویژه دستاوردهای انقلاب  با شعار حمایت از تولید ملی و بر پایی 18000 غرفه در مسیر های راهپیمایی سراسر کشور از جلوه های ویژه مراسم امسال است .

برای استراحت سالمندان عزیز که یادگاران سه دهه حضور در راهپیمایی های گذشته هستند ،  غرفه هایی پیش بینی شده و در این غرفه ها ، خدمات پزشکی توسط جمعیت هلال‌احمر ارائه می شود.

به مناسبت عید انقلاب اسلامی ،  راهپیمایی 22 بهمن ، ناوگان حمل و نقل عمومی سرویس‌دهی رایگان مترو، شرکت واحد اتوبوسرانی و بخش‌هایی از شرکت تاکسیرانی ازساعت 6 صبح به ویژه از میادین اصلی جهت رفت و آمد مردم به سمت مسیرهای راهپیمایی انجام می‌شود.

اجرای  گروه‌های سرود و رزم‌نواز برای اجرای سرودهای انقلاب و استقرار گروه‌های کودک و نوجوان شبکه های مختلف صدا و سیما و اجرای برنامه‌های زنده، توزیع پرچم جمهوری اسلامی، تصاویر امام و رهبری به عنوان نماد وحدت و همدلی ملت بزرگ ایران و پوستر و تراکت و اقلام تبلیغاتی دست‌ساز نوجوانان توسط تشکل‌های مردمی و نهادها و سازمان‌ها زینت‌بخش، از دیگر تمهیدات مسیرهای راهپیمایی امسال است.

دستگاههای مختلف از عوامل راهنمایی و رانندگی، ناجا، هلال‌احمر، شهرداری، آتش‌نشانی ، سازمان آب و برق ، اورژانس وعوامل انتظامی و امنیتی وانتقال خون ، همگی آماده ارائه خدمات در مراسم باشکوه 22 بهمن هستند.

12  مرکز مشخص‌شده به عنوان ستاد گمشدگان در مسیر راهپیمایی فعال است؛ آماده سازی تمامی مساجد و نمازخانه ادارات و مدارس طول مسیرهای راهپیمایی و استقرار 15 جایگاه مخصوص برای برپایی نمازهای جماعت  پس از اتمام راهپیمایی انجام شده است .

یکی از جلوه های ویژه، برپایی غرفه های فرهنگی توسط شهرداری تهران است که موضوعات نقاشی و جنگ شادی را برای کودکان و نوجوانان  و غرفه (قرآن بخوانید- جایزه بگیرید ) است .

علاوه بر عکاسان رسانه ها ،در مسیر راهپیمایی 22 بهمن 1200 هنرمند جوان عکاس در کنار نقاشان جوان (طرح شمسه ) به ثبت افتخارات و بالندگی های مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی هنرنمایی می کنند.

آب خضر اجرای برنامه همسرایی نوجوان و جوان دانش آموز و بسیجی در مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و در قالب گروههای سرود 1357 نفری در مراکز استانی و شهرستانی و گروه 22000 نفره در تهران از دیگر برنامه های 22 بهمن امسال است.

برای برپایی هرچه بهتر مراسم، محدودیتهای ترافیکی در اطراف میدان آزادی و مسیرهای منتهی به آن پیش‌بینی شده که توسط عوامل مربوطه اعمال میشود .از جمله محدودیت تردد در میدان آزادی  از ساعت 23 روز شنبه تا پایان مراسم راهپیمایی روز یکشنبه 22 بهمن و از ساعت 6 صبح در خیابان آزادی نیز این محدودیت اعمال شده است.

مراسم رسمی یوم‌الله 22 بهمن در میدان آزادی، رأس ساعت 10 صبح با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجیدتوسط یکی از قاریان ممتاز بین‌المللی و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران و با حضور خانواده معظم شهیدان، ایثارگران، جانبازان و مردم فهیم و همیشه در صحنه و مسئولین لشکری و کشوری،و تعدادی از سفرا، کارداران و وابستگان نظامی کشورهای خارجی مقیم و میهمانان خارجی و علما و شخصیتهای فرهیخته ، فرهنگی ، سیاسی کشورهای اسلامی در تهران آغاز می شود.

سقوط چتربازان نیروهای مسلح و انجام عملیات نمایش هوایی همراه  با نمایش جلوه های ویژه ، اجرای سرود توسط رزم‌نوازان دژبان ارتش جمهوری اسلامی ایران ،اجرای سرود توسط گروه سرود 22 هزار نفری جوانان دانش آموز،  قرائت قطعنامه سراسری یوم الله 22 بهمن 1391 از جمله برنامه های امروز در میدان آزادی است.

سخنران مراسم، محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران است و همچنین مراسم گلباران مردم توسط بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز پس از اتمام مراسم انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 4 =