صفحه اصلی » استان اصفهان » ساختار نظام مند شهرداری اصفهان الگوی دولت قرار گیرد

عضو شورای عالی استان ها:

ساختار نظام مند شهرداری اصفهان الگوی دولت قرار گیرد

عضو شورای عالی استان هاگفت:ساختار شهرداری اصفهان نظام مند است و در این ساختار کارها براساس نیازهای مردم، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و مصالح مردم و با توجه به برنامه های 20 ساله دنبال می شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز ،عضو شورای عالی استان ها با بیان اینکه ساختار شهرداری اصفهان نظام مند است و در این ساختار کارها براساس نیازهای مردم، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و مصالح مردم و با توجه به برنامه های 20 ساله دنبال می شود، افزود: این ساختار نظام مند باید برای تمام کشور و حتی دولت الگو شود.

عباس حارج رسولیها اظهار کرد: اگر این نظام مندی در بودجه دولت باشد یک نماینده نمی تواند با رایزنی آن را کم یا زیاد کند و کارها به صورت یک فرایند تعریف شده منظم دنبال می شود.

وی گفت: گزارشی سه هزار صفحه ای معاونت برنامه ریزی شهرداری اصفهان پس از 600 ساعت بررسی در چهار کمیسیون شورای شهر و کمیسیون تلفیق تغییرات اندکی داشت و این حاکی از جامع نگری و دید وسیع در تدوین این برنامه است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: بودجه ارائه شده از سوی شورای شهر اصفهان یک هزار و 414 میلیارد تومان بود که پس از بررسی های کمیسیون های شورای شهر 10 میلیارد دیگر به آن اضافه شد و مجموعا یک هزار و 424 میلیارد تومان شد. 

وی با بیان اینکه در سال آینده نیز همانند سال جاری بودجه شهرداری اصفهان از بودجه نفت منفک است، ادامه داد: امسال تا کنون 105 درصد مصوبات سال گذشته محقق شده است و در سال آینده نیز از نظر بودجه ای هیچ مشکلی نداریم و کارها به یاری خدا به خوبی دنبال خواهد شد.

حاج رسولیها در ادامه راه اندازی اولین تراموای کشور در اصفهان، احداث 6پاکینگ، احداث 401 پارک محلی، احداث 53 خیابان جدید، احداث 20 مرکز فرهنگی، راه اندازی قطار شهری، تکمیل میدان امام علی (ع)، تکمیل بدنه سازی ضلع شرقی خیابان چهارباغ، اخداث شهر رویاها، احداث دو پایانه سه راه درچه و پل اردشیر، گسترش خط اتوبوسهای سریع السیر، افتتاخ خیابان باغ گلدسته، تکمیل رینگ چهارم شهری، تولید برق از پسماندهای شهری، توسعه باغ پرندگان ناژوان و باغ وحش صفه از برنامه های بزرگ در سطح شهر اصفهان است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر بدوجه شهرداری اصفهان 15 به سازمان دیگر شهری بودجه ای هزار میلیاردی تعلق گرفته است.

رییس شورای شهر اصفهان با اشاره به فرازهایی از توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی به شوراهای اسلامی شهر و روستا، افزود: در ده سال حضور در شورای شهر اصفهان تلاش کردیم این توصیه ها مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در این سالها بیش از سه هزار مصوبه در شوراهای اسلامی شهر داشته ایم، ادامه داد: از این تعداد تنها 40 تا 50 مصوبه از سوی فرمانداری ها مورد اعتراض قرار گرفت و به عدد انگشتان دست کار به حل اختلاف کشید که بیانگر تعامل خوب فرمانداری ها و استاندارهای مختلف استان در این زمینه است.

حاج رسولیها به کاهش نارضایتی مردم از عملکرد شهرداری در مقایسه با 13 سال گذشته اشاره کرد و افزود: برخی از گلایه های مردم به برخی سازمان ها مانند سازمان نظام مهندسی و بیمه اجتماعی مرتبط است ولی در ساختمان سازی به حساب شهرداری ها نوشته می شود و در مجموع 3تا5 درصد مردم مشکل واقعی در شهرداری ها دارند.

همچنین شهردار اصفهان در آخرین جلسه تصویب بودجه سال آینده شهرداری اصفهان که با حضور اعضای شورای شهر، معاونین شهردار و شهرداران مناظق مختلف اصفهان برگزار شد، گفت: میانگین محقق شدن مصوبات شورای شهر اصفهان در 10 سال گذشته 97.1 درصد بوده است.

سید مرتضی سقائیان نژاد ادامه داد: میزان تحقق مصوبات شورای شهر در برخی سالها از جمله سال 86، 89 و سال گذشته بیش از صد در صد بوده است.

وی همچنین در پاسخ اشکالات برخی از اعضای شورای شهر اصفهان در زمینه های توجه شهرداری به شهر الکترونیک و شهرداری الکتورنیک، شفاف سازی روندهای اجرایی، تکریم ارباب رجوع، نظارت بر عملکرد شهرداری ها، مشخص شدن بحث ایستگاههای مترو و تراموای اصفهان، گفت: در کشور هیچ یک از شهرداری ها صد در صد الکترونیکی نشده است.

شهردار اصفهان افزود: در سال گذشته مصوب شد 55 خدمات شهری به صورت الکترونیکی انجام شود که در حال حاضر 58 خدمت به صورت الکترونیکی انجام می شود و الکترونیکی شدن برخی از خدمات نیز وابسته به مصوبات شورای شهر است.

وی با اشاره به ملاقاتهای هفتگی خود با مردم اصفهان، گفت: بر اساس نظر سنجی صورت گرفته در جامعه آماری هفت هزار نفری 70 درصد مردم از عملکرد شهرداری اصفهان ابراز رضایت کرده اند.

سقائیان نژاد با بیان اینکه تراموای اصفهان بر اساس مصوبات شورای شهر باید تا پایان سال 91 آغاز به کار کند، افزود: به واسطه تحریم ها کار عقب افتاد ولی در این زمینه تفاهم نامه ای با یک شرکت دیگر به امضاء رسیده و از اسفند سال جاری کار شروع می شود.

وی به مسائل مربوط به خط دوم قطار شهری اشاره کرد و گفت: تاملات خوبی با سازمان های دیگر در این زمینه انجام شده است ولی به علت مشخص نشدن مسیر کامل عبور این خط هنوز در بحث های مطالعاتی قرار داریم .

شهردار اصفهان در خصوص سه ایستگاه خط اول متروی اصفهان گفت: در خصوص ایستگاه شریعتی در هفته های اخیر به تعاملات خوبی با سازمان کار و تامین اجتماعی رسیده ایم، در خصوص ایستگاه میدان امام حسین (ع) نیز به علت ایجاد مشکل برای مردم با پایان یافتن کار ایستگاههای بالا دستی حفاری آغاز می شود و در زمینه ایستگاه انقلاب نیز با ارگانهای دیگر تعاملات انجام شده است.

وی با اشاره به مشکل پارکینگ میدان امام علی (ع) گفت: خط قرمز ما ایجاد پارکینگ لازم برای میدان امام علی (ع) است.

قبل از شروع دستور کار این هفته شورای شهر اصفهان ابولفضل قربانی، در نطقی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ماهیتی فرهنگی دارد، گفت: امام خمینی (ره) در اوج مبارزات خود هیچگاه از ابزار آلات جنگی استفاده نکرد و همواره با مبارزات خود را به صورت فرهنگی ادامه می دادند و به هیچکس ناسزا نگفتند.

سخنگوی شورای شهر اصفهان افزود: اگر مسوولی در نظام اسلامی به صورت استبدادی، بدون سعه صدر، با قانون گریزی و تهمت به افراد اهداف خود را پیش می برد باید بداند ماهیت انقلاب اسلامی را متوجه نشده است و در رفتارهای خود تجدید نظر کند.

وی همچنین با اشاره به دلایل موافقت شورای شهر با افزایش قیمت اتوبوس ها گفت: این افزایش به واسطه دلایل و توجیهات اتوبوسرانی اصفهان بوده ولی کرایه تاکسی ها هیچ تغییری نکرده است. 

محمد کامران

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × چهار =