صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » از هتک حرمت به مسجد تا پاره کردن عکس امام (ره)

خوانسار در آیینه انقلاب؛

از هتک حرمت به مسجد تا پاره کردن عکس امام (ره)

الیاسی (رئیس ژاندارمری) عکس های امام را از دیوار جدا کرد و آنها را پاره کرد. می گفتند اگر جرات دارید پایتان را از مسجد بیرون بگذارید. یک ساعتی بیرون مسجد ماندند و …

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۳

به گزارش صاحب نيوز به نقل از چشمه سار، ماموران شاه هیچ ارزشی برای مسجد و نمادهای اسلامی قائل نبودند، آنها بدون هیچ توجه به اموری که برای مردم این آب و خاک از تقدس و پاکی برخوردار است به دنبال حفظ مطامع اربابان خود بودند، خاطره ذیر از سید حسن میرشفیعی است.

روز های انقلاب سراسر خاطره بود از پخش اعلامیه تا نوارهای امام که ما با ضبط های معمولی تکثیر می کردیم.

روز 13 محرم یک سری چماق به دست از ژاندارمری آمده بودند و شهر را محاصره کردند. ما در مسجد سنگ شیر جلساتی برگزار می کردیم.

صبح با ماشین سید احمد صانعی به راه افتادیم که دیدیم ماشین ها عکس شاه چسبانده بودند. پرسیدیم چه خبر است گفتند: اگر عکس شاه روی شیشه ماشین ها نباشد اجازه عبور نمی دهند.

بالاخره ما هم یک عکس از شاه پیدا کردیم و روی شیشه چسباندیم و رد شدیم.

بعد دیدیم عده ای از ماموران در حال کتک زدن مردم هستند. هر کس را از اتوبوس پیاده می کردند و با اشاره قهوه خانه ایی کتک می زدند ما هم کاری از دستمان ساخته نبود.

به خانه برگشتیم. بعد از ظهر به مسجد سنگ شیر رفتیم. اوباش سوار کامیون بودند و چماق به دست عربده می کشیدند.

اینها وابسته به ژاندارمری بودند، وقتی دیدیم مامور دنبال آنها نیست، جوابشان را دادیم که دیدیم بعد از مدتی کامیونی پر از مامور آمدند و شروع به تیراندازی کردند.

ما به داخل مسجد رفتیم، اوباش با چوب و چکمه وارد مسجد شدند. عده ای از بچه ها مشغول نماز خواندن شدند تا کتک نخورند.

الیاسی (رئیس ژاندارمری) عکس های امام را از دیوار جدا کرد و آنها را پاره کرد. می گفتند اگر جرات دارید پایتان را از مسجد بیرون بگذارید. یک ساعتی بیرون مسجد ماندند و بعد مسجد را ترک کردند.

انقلاب در خوانسار خیلی پر رنگ بود. زمان جنگ در گردان امام سجاد علیه السلام شهدای زیادی داشتیم. همه جا اسم خوانسار شنیده می شد.

روزی یک روحانی از من پرسید: بچه کجایی؟ گفتم: خوانسار. گفت: مگر این خوانسار چقدر بزرگ است که هر کجا می رویم می گویند از خوانسار آمده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد