صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی و اشتغال 400نفر

مدیرکمیته امداد دهاقان خبر داد:

پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی و اشتغال 400نفر

ریاست کمیته امداد شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان نا: کمیته امداد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی و در این راستا مبلغ 20 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نموده است .

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی دهاقان نا،محمود دوائی در گفتگو با خبرنگار ما، اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از صنایع کوچک و افراد تحت پوشش و جوانهای جویای کار و توانمند عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه را برای تحقق جهش اقتصاد و عدم وابستگی به کشور های دیگر با توجه به ظرفیتهای داخل فراهم کرد گفت: باید ظرفیتهای جوانان را در این امر شناخت و سپس حمایت نمود.

مدیر کمیته امداد دهاقان گفت: کمیته امداد جهت حمایت از قالیبافان این شهرستان در سال 93 که 40 نفر میباشند، مبلغ دو میلیارد ریال وام پرداخت کرده است.

وی افزود: مشکلات بافندگان شهرستان در زمینه تولید فرش، فقدان بازار فروش فرشهای دستباف است، که با توجه به عدم حمایت دولت و صادرات تولید کنندگان فرش، قادر به ادامه فعالیت نمی باشند.

دوائی اظهار داشت: مسئولین ادارات می توانند جهت حمایت از قشر قالیباف، با پرداخت وام به کارمندان، آنها را نسبت به خرید فرش دستباف ترغیب نمایند.

مدیر کمیته امداد دهاقان در ادامه افزود: کمیته امداد در راستای تقویت تولید کنندگان، با پرداخت وام قرض الحسنه به مبلغ 100 الی 150 میلیون ریال به گلخانه داران، کشاورزان ، طرح حمل و نقل، و راه انداز ی طرحهای پرورش دام که جمعاً مبلغ 20 میلیارد ریال است توانسته برای 400نفر اشتغال ایجاد کند.

قالی یلمه

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد