صفحه اصلی » اقتصادی » خرید بدون دلیل دلار جرم محسوب می‌شود/ حکم افساد فی‌الارض پیش روی اخلالگران

خرید بدون دلیل دلار جرم محسوب می‌شود/ حکم افساد فی‌الارض پیش روی اخلالگران

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: خرید و نگهداری دلار بدون دلیل و با هدف اخلال در بازار ارز جرم محسوب می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز "ابوالفضل ابوترابی" در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، در رابطه با جزئیات طرح جدید مدیریت بازار ارز و خرید و نگهداری دلار، اظهار داشت: خرید و نگهداری دلار بدون دلیل و با هدف اخلال در بازار ارز جرم محسوب می‌شود.

نماینده مردم نجف آباد و عضو کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: یک طرح دو فوریتی به کمیسیون قضایی مجلس ارجاع شده مبنی بر اینکه افرادی که خارج از تعرفه بانک مرکزی اقدام به خرید و فروش غیر قانونی دلار می‌کنند که در جلسات بعدی کمیسیون در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه این طرح در راستا و مشمول قانون مبارزه با اخلالگران ارزی است، تصریح کرد: افرادی که اقدام به خرید و فروش ارز و دلار می‌کنند شناسایی و افراد خارج از این امر، با برخورد قضایی مواجه می‌شوند و حتی اصرار و اقدام به این امر حکم افساد فی‌الارض بودن را برای آنان صادر می‌کند.

ابوترابی در پاسخ به اینکه آیا امکان شناسایی این افراد وجود دارد، گفت: همانگونه برای مبارزه با مواد مخدر نیازمند قانون خاص بود و افراد در این زمینه شناسایی شدند در رابطه با اخلالگران ارزی نیز باید قانون خاصی تصویب شده تا این افراد شناسایی شوند.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: قطعا مجلس از تبدیل این طرح به قانون و مبارزه با اخلالگران ارزی حمایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − یازده =