صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » آژانس،اهرم فشار غرب به ایران شده/ ادعای غربیها در گزارشهای آژانس نفوذ کرده است

حیدرپور:

آژانس،اهرم فشار غرب به ایران شده/ ادعای غربیها در گزارشهای آژانس نفوذ کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آژانس جایگاه بی طرفی ندارد، بخشی از گزارشهای او درباره فعالیت هسته ای ایران را متاثر از اقدامات و حرفهای غربیها دانست که در اظهارنظرهای کارشناسی آژانس نیز آورده می شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل خانه ملت عوض حیدرپور با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ابعاد احتمالی نظامی فعالیت های هسته ای ایران گفت: تمام مجوز ها و پاسخ های ایران به درخواست های قبلی و فعلی آژانس به صورت کامل، شفاف و دقیق و بر اساس انجام شده و تهران به سوالات ماموران و بازرسان آن، پاسخ های غیرمبهم و کاملی داده است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی افزود: آژانس جایگاه بی طرفی ندارد و بخشی از گزارشهای او، متاثر از اقدامات و حرفهای غربیهاست که در داخل اظهارنظرهای کارشناسی آژانس نیز آورده میشود.

وی تصریح کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید به عنوان یک نهاد بین المللی، فارغ از سیاستهای کشورهای خاص تصمیم گیری و اعلام نظر کند اما به این دلیل که تحت تاثیر غربیها هستند و به منویات آنها گوش میدهند، بی طرفی مورد نظر در این گونه مراکز بین المللی، در آژانس مشاهده نمیشود.

حیدرپور چنین رویکردی را به منظور ایجاد کارشکنی در فرآیند و روندهای مذاکرات به منظور جلوگیری از به نتیجه رسیدن آن دانست و توضیح داد: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران ملت یکپارچه و همراهی دارد و خاستگاه فعالیتهای آن نیز ملی است، غرب از تمام توان خود برای عدم دستیابی به توافق در مذاکرات استفاده میکند و از آژانس نیز به عنوان یکی از اهرمهای فشار برای ایران سود می برد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: غربی ها به دنبال آن هستند که به هر طریقی شده در روند مذاکرات کارشکنی داشته باشند تا به توافق جامع و کامل نرسد؛ لذا آژانس یکی از مراکزی است که اسناد و مدارک و گزارشات او می تواند برای جمهوری اسلامی ایران مشکل ایجاد کند.

برخی دیپلماتها از محتوای گزارش جدید آژانس مبنی بر پیشرفت اندک تحقیقات درباره ادعاهای مبنی بر فعالیتهای ایران در زمینه سلاح های هسته ای و ابعاد نظامی فعالیتهای هسته ای خبر داده اند.

بر اساس این اظهارات، گزارش آژانس به احتمال زیاد به شورای امنیت سازمان ملل و 35 عضو شورای حکام آژانس ارائه خواهد شد./

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد