صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » وضعیت حقوق بشر کویت در سال 2012 نامطلوب بود

وضعیت حقوق بشر کویت در سال 2012 نامطلوب بود

دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی با اشاره به حملات خشونت آمیز پلیس کویت به تظاهرکنندگان معترض در سال گذشته میلادی، اوضاع حقوق بشر کویت در سال 2012 را نامطلوب ارزیابی کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه اماراتی الخلیج، دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود که در خصوص کویت تنظیم کرده بود اعلام کرد: اوضاع حقوق بشر در کویت طی سال گذشته میلادی به دلیل استفاده نیروهای پلیس از خشونت مفرط علیه تظاهرکنندگانی که به اقدامات دولت معترض بودند و حقوق‌شان را مطالبه می‌کردند، بسیار نامطلوب بود.

ندیم حوری، معاون مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقای دیده‌بان حقوق بشر در این خصوص گفت: بحران کویت تاثیری منفی بر عرصه حقوق بشر این کشور گذاشته است به طوری که ما در سال 2012 شاهد آن بودیم که نیروهای امنیتی اقدام به سرکوب تظاهرکنندگان کرده و دولت اقداماتی سختگیرانه علیه مخالفان و فعالان در دنیای مجازی اتخاذ کردند.

وی افزود: از اواسط سال 2012 دادستان کل کویت علیه 25 فعال کویتی از جمله چند تن از نمایندگان سابق پارلمان این کشور به دلیل انتقاد به وضعیت آزادی بیان و اهانت به امیر کویت و اتهامات دیگری از این دست، اتهاماتی را مطرح کرده است.

حوری همچنین ادامه داد: دولت کویت باید در سال 2013 میلادی این مسیر و روند خود را تغییر دهد و اتهامات مطرح شده علیه فعالان در خصوص آزادی بیان را لغو کند.

در همین حال یکی از فعالان کویتی اعلام کرد: دادستان کویت طی سال گذشته میلادی دستکم 300 تن را با اتهامات مختلف محکوم کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر در پایان دولت کویت را به لغو این اتهامات و نیز پاسخ‌گویی به خواسته‌های شهروندان بدون تابعیت ساکن این کشور فراخواند و خواستار اعطای تابعیت کویتی به این افراد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × دو =