صفحه اصلی » بین الملل » زمان حل دیپلماتیک مساله هسته ای ایران "همین حالا" است

زمان حل دیپلماتیک مساله هسته ای ایران "همین حالا" است

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در نطق سالانه خود در مجلس نمایندگان آمریکا و در جمع اعضای کنگره این کشور اشاره ای کوتاه به برنامه هسته ای ایران کرد و گفت ایالات متحده آمریکا از دست یابی ایران به سلاح هسته ای ممانعت خواهد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز  به نقل از عصر ایران، اوباما در این زمینه گفت:" رهبران ایران باید بدانند که زمان حل دیپلماتیک بحران (مساله هسته ای) همین حالا است چرا که یک ائتلاف متحد خواستار عمل ایران به تعهداتش شده است."
 


اوباما این اظهارات را در حالی بیان کرده است که کمتر از دو هفته دیگر ایران و 6 کشور عضو گروه 1+5 در آلماتی قزاقستان گفتگوهای خود را پس از 6 ماه توقف از سر می گیرند.

رییس جمهور آمریکا در این نطق سالانه درباره افغانستان نیز اعلام کرد که 34 هزار سرباز آمریکایی تا اوایل سال 2014 خاک افغانستان را ترک خواهند کرد.

هم اکنون آمریکا 66 هزار سرباز در افغانستان دارد که این تعداد بیش از نیمی از نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان است.

بیشتر مسایل و موضوعات نطق سالانه اوباما مسایل داخلی به ویژه دیدگاه های رییس جمهور درباره نحوه مواجهه با بحران اقتصادی این کشور و نیز موضوعاتی حساس در جامعه آمریکا همچون محدود کردن قانون حمل اسلحه بود.

اوباما به دهها میلیون بیننده آمریکایی نطق سالانه اش وعده داد که رشد اقتصادی آمریکا را احیا کرده و فرصت های جدید شغلی ایجاد خواهد کرد.

هم اکنون میزان بیکاری در آمریکا بیش از 8 درصد است و این رقم یکی از بالاترین رقم ها در تاریخ این کشور محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 + هفت =