قاسمیان
۱۰:۲۹ - شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۹

فرماندار شهرستان دهاقان در ارائه گزارشی از سفر هیات دولت به اصفهان:

۲۲ درصد سهم دهاقان از عوارض آلایندگی مجتمع فولاد مبارکه پرداخت می گردد

علی اصغر قاسمیان فرماندار شهرستان دهاقان اقتدار نظام جمهور ی اسلامی ایران را برگرفته از حرکت در سایه ولایت فقیه دانست و گفت امروز کشور ماتوانسته باحرکت صحیح و اصولی جایگاه برتر در صحنه بین المللی را داشته باشد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از دهاقان نا علی اصغر قاسمیان در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه افزود: طرح فاضلاب شهرستان دهاقان از سال گذشته مراحل اجرائی خود را آغاز نموده و نیازمند اعتبارات ملی است و با اعتبارات استانی و شهرستانی نمی توان طرح را به اتمام رساند .لذا در سفر معاون رئیس جمهور به عنوان یکی از مطالبات مردم خواستار حل این مشکل شدیم.
فرماندار شهرستان دهاقان گفت : در راستای حمایت از سرمایه گزاران بخش خصوصی تمهیداتی اندیشیده شده است که در همین راستا واگذاری زمین های شهرک صنعتی با کمترین قیمت ممکن که با مسئولین مربوطه هماهنگی های لازم شده است و تسهیلات خوبی برای اجرای طرحهادر نظر گرفته شده است. و باید بدانیم که تنها راه برطرف شدن بیکاری در شهرستان دهاقان جذب سرمایه گذار است و ما در همین راستا اقداماتی را انجام داده ایم.

قاسمیان، در راستای توسعه کشاورزی دهاقان گفت: کشاورزی شهرستان دهاقان در استان اصفهان جایگاه مناسبی را دارد و باید کشاورزی دهاقان را با حمایت از عرضه تولیدات آن حمایت کرد و درهمین راستا در کارگروه مطالبات شهرستان دهاقان از دولت تدبیر و امید خواستار راه اندازی بورس محصولات کشاورزی در دهاقان شدیم.
وی با بیان اینکه بیمارستان دهاقان از خدمات دولت بی بهره نبوده است و ما توانستیم در سفر هیات دولت با دیدار ی که با وزیر بهداشت داشتیم دستور اختصاص یک میلیارد تومان تجهیزات را برای بیمارستان اخذ نمائیم.

وی افزود :انتقال آب آشامیدنی به دهاقان با پیشرفت 15 درصدی نیازمند کمک دولت به تسریع در انجام این پروژه می باشدو نیازمنداعتبارات ملی است.

فرماندار شهرستان دهاقان با بیان اینکه در پرداختی های قبلی و طبق ماده 123 قانون برنامه پنجم توسعه سهم شهرستان دهاقان از آلایندگی 8 درصد بود با پیگیری های انجام شده توسط مسئولین شهرستان ، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه محترم به 22 در صد افزایش یافت که در سفر هیات دولت هم باحضور معاون رئیس جمهور براین مهم تاکید شد و با احتساب اینکه پرداخت سهم دهاقان از آلایندگی قبلا 250میلیون تومان بوده این رقم بارشد 3 برابری می تواند بسیاری از مشکلات بوجود آمده از آلودگی هوا را در شهر و روستا حل نماید.