صفحه اصلی » اجتماعی » نامه فاضل لاریجانی به دادستان تهران

نامه فاضل لاریجانی به دادستان تهران

بررسی شکایت آیت الله هاشمی رفسنجانی از رسایی، معرفی شاه کلید پرونده فساد بزرگ بانکی و نظارت کمیسیون قضایی بر بازداشتگاهها از مهمترین اخبار قضایی هفته جاری بود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از مهر، در نخستین روزهای هفته جاری حضور مسئولان عالی قضایی در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) و تجدید میثاق با شهدای انقلاب با مصاحبه رئیس دستگاه قضا همراه بود که اعلام کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنان در دستور کار قوه قضائیه است.

کمیسیون قضایی ناظر بر بازداشتگاههای کشور شد

اعضای کمیسیون قضایی مجلس این هفته را به طرح موضوع نظارت بر دستگاه قضایی اختصاص دادند که نتیجه آن نظارت این کمیسیون بر زندانها و بازداشتگاههای سراسر کشور بود. در حال حاضر سه نفر از اعضای کمیسیون قضایی مجلس به عنوان ناظر انتخاب شده‌اند تا بر روند فعالیت‌های زندان‌ها و بازداشتگاه‌های سراسر کشور نظارت کنند.

آغاز بررسی شکایت آیت الله  هاشمی رفسنجانی از حمید رسایی

همچنین حجت الاسلام محمدجعفر منتظری، حاکم شرع دادگاه ویژه روحانیت اعلام کرده است: رسیدگی به پرونده شکایت آیت الله هاشمی‌رفسنجانی از رسایی به زودی در دستور کار دادگاه ویژه روحانیت قرار می‌گیرد. در 28 آذر امسال حمید رسایی نماینده مردم شهر تهران در نطق خود در مجلس شورای اسلامی از آزادی مهدی هاشمی و نحوه رسیدگی به اتهامات این فرد انتقاد کرد.

معرفی شاه کلید / مهرگان امیرخسروی همه کاره باند بوده است

 ناصر سراج قاضی پرونده فساد 3 هزار میلیارد تومانی گفته است: پرونده فساد بزرگ کاملا باندی بوده است. مهرگان خسروی متهم فراری پرونده و برادر متهم ردیف پرونده هم مشابه دیگران از اعضای باند بوده است. اینکه می گویند مهرگان همدست خاوری بوده باید گفت که در جرایم باندی واژه همدست معنای خاصی ندارد و باید گفت اینها همه در وقوع این فساد نقش داشته‌اند. همچنین مهرگان خسروی نیز همه کاره این باند بوده است و از گردانندگان این باند برای انجام اعمال شومشان بوده است.

نامه فاضل لاریجانی به دادستان تهران

دادستانی تهران اعلام کرد از فاضل لاریجانی با توجه به مطالب منعکس شده در نوار منتشره، تحقیقات لازم توسط بازپرس انجام گرفت. البته فاضل لاریجانی هم برای دادستان تهران نامه نوشت و گفت: اگر خواستید من را محاکمه کنید باید همدستان رئیس جمهور و مرتضوی را هم محاکمه کنید.

قلیان ممنوع شد

بعد از اینکه دیوان عدالت اداری اعلام کرد که استعمال قلیان در قهوه خانه ها به عنوان اماکن عمومی ممنوع است دولت قهوه خانه ها را از لیست اماکن عمومی خارج کرد. این اقدام دولت موجب شد تا دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران از این مصوبه دولت شکایت کند و در نهایت دیوان عدالت اداری اعلام کرد: این مصوبه باطل و استعمال قلیان در قهوه خانه ها ممنوع و باید جمع آوری شود.

این هفته مدیرکل بندر نوشهر به دلیل تجاوز به باغ گیاه شناسی متهم شناخته شد

غلامعلی ریاحی وکیل پرونده تعرض به باغ گیاه شناسی نوشهر اعلام کرد: با حکم دادستان انقلاب قرار مجرمیت مدیرکل بندر نوشهر به دلیل قطع درختان صادر شد. روز هشتم آبان ماه سال 89 اداره بنادر نوشهر اقدام به تصرف بخشی از این باغ برای احداث جاده کمربندی کرد که در صورت اجرای این عملیات حدود 50 هزار درخت و درختچه و چندین هکتار زمین زیرکشت گیاهان دارویی تخریب می شد.

ماجرای حضور دختران میرحسین موسوی در دادسرا

در هفته جاری یکی از خبرگزاری ها به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که زهرا و نرگس دختران میرحسین موسوی دستگیر شده اند ولی دفتر سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به خبرنگار مهر توضیح داد: دادستان تهران اعلام کرده است که موضوع دستگیری و بازداشت نبوده است و دختران میرحسین برای ادای توضیحاتی به دادسرای امنیت حاضر شده بودند که تا یک ساعت دیگر می توانند به خانه بازگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

6 − 5 =