صفحه اصلی » اجتماعی » 160 هزار داوطلب جمعیت هلال احمر آموزشهای امداد و نجات را فرا گرفتند

160 هزار داوطلب جمعیت هلال احمر آموزشهای امداد و نجات را فرا گرفتند

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: طی 9 ماهه سال جاری 160 هزار داوطلب جمعیت هلال احمر آموزشهای امداد و نجات را فرا گرفتند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

صاحب نیوز به نقل از ایرنا:  فرحناز رافع پنجشنبه شب در آیین نکو داشت مهرورزی و خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در بیرجند از سرعت عمل گروههای جمعیت هلال احمر این استان در امداد رسانی به زلزله زدگان زهان زیرکوه قدردانی کرد.

وی ادامه داد: در زلزله زهان زیرکوه که 15 آذرماه امسال در خراسان جنوبی رخ داد، توانمندی گروههای جمعیت هلال احمر این استان به تصویر کشیده شد و از طرفی نیز کسب تجربه ای در کمک رسانی برای سایر استانها بود.

وی افزود: گروه های داوطلب جمعیت هلال احمر در شرایط موجود که دشمن با استفاده از تحریم ها تلاش می کند فشارهای اقتصادی را بر ملت ایران تحمیل کند نقش مهمی را در خدمات رسانی به زنان بی سرپرست و بد سرپرست داشته اند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: ماموریت اصلی داوطلبان این جمعیت در حوزه های امداد و نجات و فعالیتهای بشردوستانه است.

رافع ادامه داد: افزایش مشارکت اجتماعی در گروه توسعه عدالت اجتماعی و ارتقای توان داوطلبان جمعیت هلال احمر در بخشهای مختلف است.

وی خاطر نشان کرد: اقشار مختلف مردم می توانند بصورت داوطلبانه برای امداد رسانی و خدمات رسانی به مردم نیازمند و آسیب دیده در حوادث در جمعیت هلال احمر فعالیت کنند.

وی اضافه کرد: طی 34 سال دوران انقلاب اسلامی هر زمانی که مردم به صحنه آمدند مشکلات در حوزه های مختلف به نحو احسن مرتفع شده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، تعداد اعضای داوطلبان این جمعیت را 700 هزار نفر و خانه داوطلبان را 3400 خانه در کشور اعلام کرد.

در این مراسم 42 نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی که در کمک رسانی به زلزله زدگان زهان حضوری فعال داشتند مورد تجلیل قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 − 2 =