11
۱۹:۴۶ - جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۱۵

امام جمعه ی چادگان:

مسؤولان چادگان از تخریب محیط زیست شهرستان جلوگیری کنند

حجت الاسلام سلیمانی به طور جد از مسئولان شهرستان چادگان خواستار جلوگیری از تخریب محیط زیست شد و گفت: محیط زیست ثروت امروز و آینده ملت ها است.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، نماز عبادی سیاسی جمعه ی این هفته ی چادگان به امامت حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی اقامه شد.

امام جمعه چادگان رعایت تقوای الهی را وظیفه ی هر مسلمانی دانست و گفت: چه طور انسان از انجام گناه مقابل کودک شرم می کند در حالی که باید از خدا خجالت بکشیم؛ ما باید دائما با همه ی اعضا و جوارح در مسیر تقوای الهی قدم برداریم.

حجت الاسلام سلیمانی اظهار کرد: از جمله نام های قیامت «روز حسرت» است چرا که در آن روز جهنمیان حسرت می خورند که چرا تفکر و به تبع آن عمل نکردند.

نماینده ولی فقیه در چادگان با اشاره به کوتاهی عمر انسان افزود: هر شخصی باید به وظیفه خود عمل کند و برای آخرت سرمایه گذاری و توشه بردارد.

وی تصریح کرد: باید از هیاهوی دنیا حاشیه گرفت و از تمام عمر استفاده بهینه کرد و همچنین خود را درمعرض حق قرار دهد و به آن ها عمل کرد.

امام جمعه شهر چادگان ادامه داد: بعضی از حسرتها قابل جبران نیست و چند گروه هستند که در آخرت حسرت می خورند: کسانی که در راه حق کوتاهی می کنند، کسانی که از رهبران الهی فاصله می گیرند، کسانی که عدالت ندارند و در همه امور بی عدالتی می کنند، کسانی که افراط و تفریط دارند و تندرو هستند و بالاخره کسانی که رسالت حضرت محمد (ص) را قبول نکردند که در آن دنیا کر و کور وارد جهنم می شوند.

حجت الاسلام سلیمانی ضمن اشاره به هفته منابع طبیعی گفت: باید از محیط زیست عملا و شرعا محافظت کرد چرا که سرمایه زندگی و پاکی حیات تمامی موجودات در کره زمین است.

*محیط زیست ثروت امروز و آینده ملت ها

وی همچنین به 15 اسفند روز درختکاری اشاره کرد و با تاکید بر اجتناب از آلودگی محیط زیست و همچنین اهتمام به پاکیزگی آن، گفت: حضرت محمد (صلوات الله علیه و آله) در حدیثی برای تبیین اهمیت درخت کاری می فرمایند: اگر قیامت برپا شد و در دست یکی از شما نهالی بود اگر می تواند باید نهال را بکارد.

خطیب جمعه چادگان به طور جد از مسئولان شهرستانی خواستار جلوگیری از تخریب محیط زیست شد و افزود: محیط زیست ثروت امروز و آینده ملت ها است.