صفحه اصلی » استان اصفهان » هنوز تاثیرات سفر آیت الله خامنه‌ای به کشمیر در دوره ریاست جمهوری، قابل مشاهده است

راشد علی:

هنوز تاثیرات سفر آیت الله خامنه‌ای به کشمیر در دوره ریاست جمهوری، قابل مشاهده است

امروز احکام اسلامی بر همه مناسبت های روزمره غیر مسلمانان هندی، سایه انداخته است و مردم هند خواسته یا ناخواسته از رفتار مسلمانان الگو می گیرند

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

راشد علی، روحانی شیعه هندی در حاشیه دومین همایش بین المللی طلایه داران عفاف و حجاب در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز گفت: امروزه نقش بی بدیل جمهوری اسلامی در بیداری اسلامی و جهت دهی به آن غیر قابل انکار است و در شرایط کنونی کشورهای اسلامی و غیر اسلامی به جمهوری اسلامی به عنوان رهبر  بیداری اسلامی نگاه می کنند و با عنایت به اینکه فرهنگ جهانی انقلاب اسلامی مورد هجمه بی مهابا و ناجوانمردانه رسانه های قدر تهای جهانی قرار دارد، برگزاری همایش هایی بین المللی با این کیفیت و محتوا می تواند در آشنایی سایر ملل اسلامی با  اندیشه های ناب دینی به عنوان یک کشور اسلامی پیشرو  و نزدیک کردن دل های امت اسلامی بسیار موثر باشد. به نظر بنده باید این همایش ها به صورت یک سیر فکری و سلسله وار آن هم پیرامون مسائلی مهم همچون بحث عفاف و حجاب که مورد خدشه جهان استکبار است، برگزار و ادامه پیدا کند.

راشد علی در خصوص دومین همایش بین المللی طلایه داران عفاف و حجاب خاطر نشان کرد: محتوا و موضوع مقالات ارائه شده سخنان مدیران فرهنگی توسط نخبگان ایرانی، نشان می دهد که در ایران یک دید و نگاه عمیق و دقیق نسبت به ضروریات مذهبی و فرهنگی همچون حجاب وجود دارد. اینکه ایران در قرن اخیر با تکیه بر اسلام  و باورها به یک جایگاه بزرگ در رویارویی با استکبار دست پیدا کرده و هر روز نگاه های بیشتری به این کشور می شود، خود می تواند بهترین نماد برای تبلیغ اسلام و خاصه مکتب شیعه باشد و به تبع آن نظریات مکاتب غربی در خصوص حجاب و آزادی زن را زیر سوال ببرد.

وی در خصوص نقش و جایگاه اندیشه مقام معظم رهبری در کشور هند تصریح کرد: سفر آیت الله خامنه ای در دهه 60 به ایالت کشمیر و سخنرانی و تفسیر 15دقیقه ای ایشان به عنوان یک روحانی شیعه در مسجد اهل سنت پیرامون آیه وحدت، باعث تحول ژرف و تغییر نگرش مسلمانان منطقه شد؛ چرا قبل از این سفر کوتاه مدت رهبر انقلاب، روابط اهل سنت با شیعیان رابطه مناسب و گرمی نبود. در هند دانشجویان مسلمان و طلاب علوم دینی اظهار مواضع آیت الله خامنه ای در خصوص جهان سلام را از طریق رسانه های دیداری، شنیداری و مکتوب پیگیری می کنند.

این روحانی شیعه در خصوص تاثیر امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی در کشور هند افزود: حضرت امام خمینی به دلیل استکبار ستیزی و مقاومت مثال زدنی خود در برابر استکبار، نه تنها در هند، بلکه در دنیا شناخته شده و مورد تمجید قرار می گیرد. امروز به دلیل عظمت و تاثیر انقلاب اسلامی، دانشجویان و طلاب علوم دینی در هند، به اندیشه ها و آرا امام علاقمند هستند و به برکت شخصیت بزرگ ایشان کسی به شیعیان هند، به چشم مسلمانان تندرو و متعصب نگاه نمی کند. امروز در هند اهل علم  و حقیقت به کتب و زندگی ایشان برای الگو برداری رجوع می کنند و این برای ایران که چنین رهبری در آن انقلاب کرده، یک افتخار است.

 

وی در خصوص نفوذ و تاثیر اسلام در کشور هند خاطر نشان کرد: امروز احکام اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی اسلام بر همه مناسبت های روزمره غیر مسلمانان هندی، سایه انداخته است و مردم هند خواسته یا ناخواسته از رفتار مسلمانان الگو می گیرند و رهنمودهای اسلام برای بهبود و تعالی زندگی فردی و اجتماعی خود استفاده می کنند. به لطف دستورات انسان ساز خدا در قرآن کریم و پیامبر اسلام، گرایش مردم هند به دین مبین زیاد شده و از این حیث می توان آینده ای روشن برای رشد و گسترش اسلام در شبه جزیره هند تصور کرد.

وی در خصوص جایگاه شیعیان هند در میان اهل سنت و غیر مسلمانان تصریح کرد: علی رغم تبلیغات سو آمریکا و صهیونیسم علیه شیعیان و متهم کردن شیعیان به سلفی گری و تحجر، مردم هند نسبت به شیعیان دیدگاه خوب و مثبتی دارند و در هیچ دادگاهی حتی یک شیعه در هند به جرم حرکت های افراطی، کشتار و انفجار دستگیر و محکوم نشده است و برای هندی ها مسلم شده است که این گونه رفتارهای غیر انسانی، تناسبی با شیعیان ندارد و تنها وهابیون تندرو دست به چنین حرکت هایی می زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج + پنج =