صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » ایجاد آمادگی مقابله با هجمه فرهنگی از برکات سفر راهیان نور است

امام جمعه بادرود:

ایجاد آمادگی مقابله با هجمه فرهنگی از برکات سفر راهیان نور است

حجت الاسلام قاسمی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از برکات اردوی راهیان نور دانست و گفت: در وجود جوانانی که جنگ را ندیده اند و در این مکان مقدس حضور می یابند یک نوع آمادگی مقاومت در برابر هجمه های فرهنگی نرم دشمن ایجاد می شود.

تاریخ انتشار: ۱۸:۰۶ - جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۱۵

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا، امام جمعه بادرود در خطبه این هفته نماز جمعه ضمن تشریح ابعاد وجودی حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: سیره و رفتار حضرت زهرا (س) مایه مباهات است چرا که پیامبر در مقام ایشان می فرمایند: “فاطمه (س) سرور بانوان بهشت است” و ما می توانیم با تاسی از همین سیره به مقامات معنوی نائل گردیم.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی در ادامه به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد که ایشان فرمودند پیامبر همیشه و هر روز از ۶ چیز دوری می جست که عبارتند از شرک، شک، پایبندی به رسومات جاهلانه، خشم، ستم و حسد.

*صیانت از منابع طبیعی وظیفه همگانی است

وی در ادامه به فرا رسیدن هفته منابع طبیعی اشاره کرد و صیانت از منابع طبیعی را وظیفه همگانی دانست و تصریح کرد: این منابع در حکم انفال و از آن ولی خدا است و هرکسی به آن صدمه بزند به اموال خدا صدمه زده است.

خطیب نماز جمعه بادرود در ادامه به سالگرد تاسیس کانون فرهنگی و هنری مساجد اشاره و بیان کرد: مساجد از همان صدر اسلام تا کنون به عنوان پایگاه های اصلی دینی، فرهنگی و سیاسی بوده و هستند به گونه ای که پیامبر بزرگ اسلام بسیاری از فعالیت های خود را با بسیج نیروها در این مکان مقدس پیگیری می کردند.

وی در محور پایانی سخنان خود با اشاره به ۲۰ اسفند روز ملی راهیان نور ادامه داد: یکی از کارهای ارزشمند بعد از دوران دفاع مقدس که از اقدامات رهبر معظم انقلاب بود و ماندگار شد اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی است.

حجت الاسلام قاسمی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از برکات اردوی راهیان نور دانست و گفت: در وجود جوانانی که جنگ را ندیده اند و در این مکان مقدس حضور می یابند یک نوع آمادگی مقاومت در برابر هجمه های فرهنگی نرم دشمن ایجاد می شود و آن ها را در مقابل حملات فرهنگی دشمن بیمه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد