صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » اصفهان پرچمدار حرکت های جهادی در سطح کشور است / اعزام ۱۵۰ دانشجو به عتبات عالیات

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان:

اصفهان پرچمدار حرکت های جهادی در سطح کشور است / اعزام ۱۵۰ دانشجو به عتبات عالیات

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اردوهای جهادی ویترین بسیج دانشجویی در خارج از دانشگاه است، گفت: اصفهان مفتخر به پرچمداری حرکت های جهادی در سطح کشور است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از اصفهان بیدار محمد رضایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اردوهای راهیان نور و جهادی استان اصفهان، اظهار داشت: یکی از راهبردهای بسیج دانشجویی تربیت نیروی همتراز در دو بعد علمی و بصیرتی – اخلاقی برای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور و جهادی توسط بسیج دانشجویی تقویت این نیروهای انقلابی است.

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان به برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو در ۲۸ بهمن ماه در اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: این کنگره با هدف آشنایی با شهدا و الگوگیری از آن ها به نسل سوم و چهارم انقلاب در ۲۴ دانشگاه از بین دانشگاه های ۱۷ شهرستان استان اصفهان برگزار شد.

وی با بیان اینکه از ۱۸ اسفندماه جاری تا ۲ فروردین ماه ۹۴ حدود ۵ هزار دانشجوی بسیجی و غیر بسیجی استان اصفهان در قالب ۸ کاروان به راهیان سرزمین نور خواهند شد، تصریح کرد: حدود ۲۵۰ هزار نفر دانشجو در استان اصفهان وجود دارد که تنها ۲ درصد این افراد شامل ۶۵ درصد از خواهران و ۳۵ درصد از برادران به اردوهای راهیان نور اعزام خواهند شد.

رضایی از دیگر اهداف کنگره شهدای دانشجو و راهیان نور را ایجاد روحیه ایثار و شهادت، ولایت مداری و ولایت پذیری در دانشجویان قلمداد کرد و دیدار از یادمان های دهلاویه، هویزه، شلمچه، طلائیه و اروندکنار را جزء برنامه های اردوهای راهیان نور دانشجویی امسال عنوان کرد.

وی هزینه هر نفر دانشجو برای شرکت در این اردوها را ۲۵ هزار تومان برآورد کرد و گفت: این هزینه تنها ۱۰ درصد کل هزینه هر نفر است که سپاه با همکاری روسای دانشگاه ها مابقی آن را پرداخت خواهند کرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان قالب های اردوهای راهیان نور را ۴ روزه و ۶ روزه عنوان و اضافه کرد: قرار است امسال در بین دانشجویان اعزامی به سرزمین های نور ۳۰ نفر از دانشجویان کشورهای دیگر نیز حضور داشته باشند.

* اردوهای جهادی ویترین بسیج دانشجویی در خارج از دانشگاه است

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اردوهای جهادی ویترین بسیج دانشجویی در خارج از دانشگاه است، ابراز داشت: اصفهان با افتخار پرچمدار حرکت های جهادی در سطح کشور است.

وی تصریح کرد: تابستان گذشته ۳ هزار نفر دانشجو در قالب ۸۰ گروه جهادی به مناطق محروم ۵ استان اصفهان، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و فارس اعزام شدند.

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان هدف این اردوها را محرومیت زدایی و همراهی با مردم مناطق محروم دانست و از اعزام ۲۰۰ نفر دانشجو در قالب ۱۰ گروه جهادی به استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان خبر داد.

وی اقدامات این گروه های جهادی را عمرانی، آموزشی، بهداشتی و درمانی عنوان کرد و گفت: محور فعالیت های گروه های جهادی در نوروز ۹۴ اقتصاد مقاومتی است چرا که مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی نیروی انسانی و در راس آن دانشجویان است.

رضایی دانشجویان جهادی را سربازان ولایت دانست و هدف آن ها را پس از زدودن فقر و محرومیت از چهره مناطق محروم کشور و برقراری عدالت اجتماعی، خودسازی قلمداد کرد و افزود: این دانشجویان طی اردو با تشکیل حلقه های صالحین به تقویت ابعاد معرفتی وجود خود خواهند پرداخت.

* اعزام ۱۵۰ زائر دانشجو به عتبات عالیات

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با اعزام دانشجویان به عتبات عالیات اظهار داشت: ستاد اعزام دانشجویی عتبات عالیات در سال ۹۱ تشکیل شد و تا پایان سال گذشته تنها دانشجویان بسیجی از طریق این ستاد به عتبات اعزام می شدند اما در سال جاری وضعیت اعزام ها تفاوت پیدا کرد.

وی به ذکر نکاتی در رابطه با اعزام دانشجویان در سال ۹۳ به عتبات پرداخت و تشریح کرد: در سال ۹۳ دانشجویان غیر بسیجی نیز از طریق این ستاد به عتبات اعزام شدند و افراد کاروان های اعزامی همه دانشجو بودند.

رضایی اضافه کرد: استان اصفهان در زمینه اعزام دانشجویان به عتبات به صورت کامل مستقل عمل کرده است.

وی با بیان اینکه امسال ۲ بار اعزام با ۱۸۰ نفر زائر در تابستان و پیاده روی اربعین حسینی به عتبات از طریق بسیج دانشجویی صورت گرفته است، افزود: قرار است ساعت ۱۶ روز ۲۷ اسفندماه از درب ورودی گلستان شهدای اصفهان نیز، ۱۵۰ زائر دانشجو متشکل از ۱۰۰ نفر برادر و ۵۰ نفر از متاهلین به عتبات اعزام شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد