صفحه اصلی » سیاسی » بازی‌های سیاسی وزیر را بیکار کرد/ شاکله دولت و مجلس پاک است

بازی‌های سیاسی وزیر را بیکار کرد/ شاکله دولت و مجلس پاک است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من عضو دولت نیستم اما روی سلامت شاکله دولت قسم می‌خورم و بر همین اساس شاکله مجلس نیز پاک است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  شنبه‌شب در برنامه تلویزیونی نگاه یک گفت: دستاورد انقلاب که آن همه شهید،‌ جانباز و ایثارگر برای آن داده‌ایم، یکپارچگی است اما برخی از افراد ارزش وحدت را درک نکرده‌اند و بی‌تفاوت نوعی آرایش می‌گیرند که جامعه قطبی شود.

وی با بیان اینکه ایجاد تفرقه مهمترین آفتی است که یک جامعه را با مشکل مواجه می‌کند، خاطرنشان کرد: ما بی‌جا می‌کنیم از رهنمودهای صریح رهبری عدول کنیم و بگوییم خواسته‌ایم حق را بگوییم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: چرا برخی افراد جامعه را قطبی و گروه گروه می‌کنند. این در حالی است که مردم در راه صراط مستقیم حرکت می‌کنند.

صفارهرندی اضافه کرد: بعضی‌ها ادعا می‌کنند حزب ندارند اما در باطن بدترین نوع کار حزبی را می‌کنند و آن نداشتن تابلوی حزبی است.

وی اضافه کرد: وحدت مردم در طول سال‌های پس از انقلاب دشمن را ترسانده و به زانو درآورده است اما برخی رفتارها مانند تفرقه افکنی موجب می‌شود که دشمن شاد شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: وقتی سخن از سیاست و قدرت در چارچوب نظام ارزشی به نام اسلام داریم قواعد حاکم بر آن متاثر از شرعیت و دین است. رهبری فرموده‌اند که اتفاقات رخ داده طی روزهای اخیر خلاف شرع است و مردم از این اتفاقات آزار دیدند. بر این اساس نباید سیاست را به حال خود رها کرد بلکه باید سیاست دارای چارچوب باشد.

* افراد نباید به دلیل قدرت و منافع خود دیگران را خراب کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: کسی به خاطر قدرت و منابع حزب خود نباید به هر امکانی رقیب را خراب کند.

صفارهرندی بیان داشت: در سال آخر عمر یک دولت استیضاح حتی اگر با سنجیدن و دلایل موجه صورت گیرد، نتیجه عملی مناسبی ندارد و بر این اساس تصدی یک وزارتخانه به دست فردی می‌افتد که تنها چندین ماه وقت دارد.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه من تجربه فعالیت‌های اجرایی داشته‌ام بر این اساس می‌توانم بگویم تا فردی خود را بتواند با شرایط وفق دهد 6 تا 7 ماه زمان نیاز دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در آخر عمر دولت‌ها بی‌انگیزگی در رده‌های میانی کشور به وجود می‌آید که این امر خود نوعی آفت است. شاید اگر افراد تحمل می‌کردند و با وزیر تعامل می‌کردند، این مسیر یک ساله نیز جلو می‌رفت.

صفارهرندی با بیان اینکه موضوع استیضاح وزیر کار خیلی هم به عملکرد خود وزیر برنمی‌گشت، افزود: مجلس بر این امر معتقد بود که وزیر دارد کارش را درست انجام می‌دهد. اما سؤال این بود که چرا فلان فرد زیر مجموعه این وزیر این گونه عمل می‌کند.

* بازی‌های سیاسی موضوع استیضاح را پیچاند

وی اضافه کرد: بازی‌های سیاسی ماجرای استیضاح را پیچاند که بر این اساس وزیر در مجلس رای نیاورد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد مصالح عمومی یک دولت، مجلس و کشور تحت الشعاع دعواهای شخصی افراد قرار می‌گیرد. مجلس می‌گفت ما می‌خواهیم به وزیر رای بدهیم اما با مجلس برخوردی شد که رای آنها تغییر کرد.

صفارهرندی خاطرنشان کرد: سیاستمداران باید دارای وسعت نظر باشند که مسائل را با بعد بزرگتری ببینند.

وی با بیان اینکه دل مردم از مفاسد اقتصادی خون است، گفت: اگر کسی علم مبارزه با این نوع مفاسد را بلند کند، مردم برای آن دست می‌زنند. خدا نکند به جای شاد کردن دل مردم کارمان به شعارزدگی برسد و در عمل اتفاقی رخ ندهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: اگر ما هدف‌مان این باشد که دست مفسد اقتصادی را از عرصه قدرت کوتاه کنیم، باید بهترین افراد را جای آن مفسد جایگزین کنیم.

صفارهرندی بیان داشت: با شعار، هیاهو و تحریک مردم را پای کاری بیاوریم و بعد مردم ببینند که آدم‌های مفسد در راس امور بنشینند آنوقت مردم فکر می‌کنند که چیزی گیرشان نیامده و کار اساسی صورت نگرفته است.

وی بیان داشت:‌حق نداریم در مورد آبروی اشخاص در حالی که حقی در اختیار نداریم، دست به افشاگری بزنیم. افشاگری امری مذموم در دین ماست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: چه طور می‌شود آبروی کسی را که صرفاً در مظان اتهام است را می‌بریم.

صفارهرندی خاطرنشان کرد: به یک مسئول می‌گویند صلاحیت ندارد بعد از مدتی مشخص می‌شود که اشتباه بوده بلکه آن کسی که اتهام را وارد کرده خود متهم بوده است.

وی اضافه کرد: با عارضه مفاسد اقتصادی باید با نگاه بیماری برخورد شود اگر کسی بیماری داشته باشد آن بیماری را درمان می‌کند اما پیشگیری همواره مقدم بر درمان است. مشکل ما در مفاسد اقتصادی بزنگاه‌هایی است که از آنها غافلیم که بخشی از آن قانونی، بخشی آئین‌نامه‌ای و بخشی نیز به دلیل انتخاب نشدن افراد شایسته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نوع گزینش‌ها برای مسئولیت‌ها در کشور در برخی موارد به نوعی است که از تصدی امور صالحان درنمی‌آیند. من عضو دولت نیستم اما روی سلامت شاکله دولت قسم می‌خورم و بر همین اساس شاکله مجلس نیز پاک است.

صفارهرندی بیان داشت: امیدوارم به نقطه‌ای برسیم که اگر فردی فساد اقتصادی، اجتماعی و دیگر فسادها را انجام داد، فسادها عامل سرشکستگی وی شده و نه عاملی برای قدرت و عرض اندام وی.

وی تصریح کرد: وحدت با ولایت انجام می‌شود و اگر کسی وحدت بدون ولایت را داشته باشد، دروغ می‌گوید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مسئولان بدون پشتوانه حمایت مردم و رهبری نمی‌توانند کاری را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + هجده =