صفحه اصلی » استان اصفهان » نظر فولادگر درباره معجزه آخرالزمان

نظر فولادگر درباره معجزه آخرالزمان

به گزارش صاحب نیوز به نقل از فارس، حمیدرضا فولادگر ظهر امروز در سومین همایش تجلیل از چهره‌ای ماندگار نهضت مطالعه مفید استان اصفهان افزود:

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

در فرهنگ دینی ما بر علم و دانش تأکید بسیار شده است و مهم‌ترین وجه تمایز دین ما با دیگر ادیان در این است که معجزه رسول گرامی اسلام (ص) به عنوان پیامبر آخرالزمان قرآن است.

وی با اشاره به اینکه نخستین آیاتی که به پیامبر اکرم (ص) نازل شد درباره خواندن بود، تصریح کرد: گرچه پیامبر (ص) معجزات دیگری هم به دلیل ولایت مطلقه و تکوینی دارد اما در دوره آخرالزمان که دیگر عقل‌ها کامل شده دیگر ید بیضا و زنده کردن مردگان چاره‌ساز نیست بلکه بشریت تنها با کتاب علم و معرفت هدایت می‌شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توصیه‌های دین اسلام درباره مطالعه تاکید کرد: مردم سرزمین ایران بر این امر مفتخرند که فرهنگ چند هزار ساله روشن و درخشانی دارند که با دین اسلام تکمیل شد و انقلاب اسلامی نیز پرچم خود را با نام دین در سراسر جهان برافراشت.

وی ادامه داد: با وجود این سابقه دینی و فرهنگی نرخ مطالعه در کشور ما نسبت به عرف دنیا بسیار پائین است و مراجعه به کتابخانه‌ها و میزان ساعت مطالعه فردی نگران‌کننده است.

فولادگر با بیان اینکه بخشی از این کمبود مطالعه مربوط به گسترش ارتباطات و علم و فناوری است، تاکید کرد: در دنیای کنونی مردم بیشتر مواردی را که روزی از طریق کتاب فرا می‌گرفتند از تلویزیون، اینترنت و رسانه‌ها یاد می‌گیرد، گرچه هیچ‌کدام از این موارد نمی‌تواند جایگزین کتاب شود.

وی با بیان اینکه بخشی از مطالعات کنونی جامعه از طریق کتب الکترونیک و لوح فشرده است، تصریح کرد: با وجود این مسئله باز هم  میزان سرانه مطالعه در کشور ما پایین است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه دست‌یابی گسترده مردم به اطلاعات به شیوه‌های مختلف باعث گستردگی اطلاعات جامعه در زمینه‌های مختلف شده است اما این موضوع عمق اطلاعات افراد را کاهش داده است.

وی اضافه کرد: مجلس و دولت باید با همیاری یکدیگر در تصویب قوانین لازم در این حوزه برای گ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × چهار =