صفحه اصلی » استان اصفهان » 44 پروژه شهرداری منطقه 12 با حضور شهردار و جمعی از مسوولین اصفهان افتتاح شد

44 پروژه شهرداری منطقه 12 با حضور شهردار و جمعی از مسوولین اصفهان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار صا حب نیوز ایین بهره‌برداری از 44 طرح‌ عمرانی، فرهنگی و خدماتی منطقه 12 شهرداری اصفهان با هزینه ای بالغ بر 9 میلیارد تومان برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

فرهاد جلیل فر شهردار منطقه 12 شهرداری اصفهان در این مراسم گفت: این منطقه شهرداری در سال 86 با هدف توسعه شهری و ارتقای کیفیت و ارائه خدمات بهتر به مردم از منطقه هشت جدا شد.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه 12 در تمام سال‌ها 100 درصد بودجه پیش‌بینی شده خود را در تمام ردیف های بودجه ای جذب کرده است، تصریح کرد: بودجه سال جاری این شهرداری بالغ بر 37میلیارد تومان بوده و برای سال آینده بودجه 38 میلیارد تومانی تصویب شده است.

وی گفت: از سال 86 تا 90 به ترتیب بودجه این شهرداری 8.1 میلیارد،  11.5میلیارد، 14.5میلیارد، 17میلیارد، 20.8 میلیارد و 27 میلیارد تومان بوده است که در مجموع رشدی 269 درصدی را نشان می دهد.

شهردار منطقه 12 ادامه داد: تلاش ما این است منطقه 12 به منطقه ای توسعه یافته، جذاب و مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل شود و ارتقای زندگی شهروندان را به دنبال داشته باشد.

وی اظهار کرد: در این مراسم بیش از 9کیلومتر خیابان، 75هزار متر مربع پارک و فضای سبز، 20هزار متر مربع پیاده سامان دهی پیاده رو، 2پل عابر پیاده، 2 سالن مطالعه، 7آب نمای جدید، 3هزار متر کانال دفع آبهای سطحی، 3هزار متر زیر سازی آسفالت و خط کشی خیابانی، 2 ایستگاه جمع آوری بازیافت و 5 زمین ورزشی آماده افتتاح و بهره برداری است.

وی تصریح کرد: خیابان‌سازی خیابان عاشق‌آباد به طول 750 و عرض 24 الی 30 متر با اعتبار اجرایی 45 میلیارد و 400 میلیون ریال و احداث خیابان شهید رجایی محمودآباد به طول هزار و 200 متر و عرض 14 متر و  هزینه 3 میلیارد و 580 میلیون ریال آماده بهره‌برداری است.

جلیل‌فر با بیان اینکه 75 هزار مترمربع احداث و ساماندهی پارک شهری و محلی در این منطقه انجام شده است، تاکید کرد: پارک نگین به مساحت 23 هزار مترمربع با اعتبار 9 میلیارد و 734 میلیون ریال و فاز اول پارک مادر به وسعت 25 هزار مترمربع با هزینه 8 میلیارد ریال به زودی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی افزود: ساماندهی و احداث پارک‌های منطقه، پارک مقابل دانشگاه علمی کاربردی، ملت، مهدیه، عاشق‌آباد، خانه‌های چوبی، فضای سبز مجاور مجموعه تجاری خیابان شهید مطهری، معرفت، شهرک قدس و شهرک نگین نیز آماده بهره‌برداری است.

شهردار منطقه 12 اصفهان با اشاره به پروژه‌های فرهنگی این منطقه گفت: سالن‌های مطالعه محمودآباد، شهرک نگین و کتابخانه و سالن مطالعه معرفت نیز آماده بهره‌برداری است.

وی با اشاره به اینکه 20 هزار مترمربع پیاده روسازی و 200 هزار مترمربع روکش آسفالت جدید در این منطقه انجام شده است، افزود: زیرسازی و روکش آسفالت شهرک کوثر، خیابان مفتح ملک شهر، خیابان‌های اصلی شهرک نگین، خیابان نصر شهرک کوثر، خیابان امام خمینی، خیابان ورزشگاه و معابر عاشق‌آباد انجام شده است.

جلیل‌فر اضافه کرد: احداث و ساماندهی زمین‌های ورزشی روباز شهرک نگین، شهرک قدس و شهرک مهدیه انجام شده است.

وی با اشاره به احداث 2 پل عابر پیاده مکانیزه و غیرمکانیزه در خیابان امام خمینی (ره) تصریح کرد: دو ایستگاه ثابت بازیافت و تجهیز پارک‌های سطح منطقه به وسایل حرکت درمانی از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری این منطقه است.

شهردار منطقه 12 اصفهان جمعیت این منطقه را 131 هزار نفر عنوان کرد و گفت: منطقه 12 به 10 محله ملک شهر، شهرک کوثر و قدس، شهرک نگین، مهدی‌آباد، امیرعرب، شهرک صنعتی امیرکبیر، محمود‌آباد و شهرک منتظری خدمات‌رسانی می‌کند.

جلیل‌فر با تاکید بر اینکه استفاده از نظرات مردم مبنای تصمیم‌گیری در شهرداری است، تصریح کرد: شهرداری براساس نیازسنجی و نظر‌سنجی از مردم پروژه‌های خود را تعریف می‌کند و در سال جاری نیز با نظرسنجی از شهروندان منطقه اولویت‌ها مشخص شده است.

وی تاکید کرد: منطقه 12 به یکی از مناطق توسعه یافته برای سرمایه‌گذاران دیگر مناطق تبدیل شده و سبب ارتقای سطح زندگی شهروندان شده است.

در ادامه این مراسم سردار کریم نصر رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: مردم ما در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی نشان دادند با همه سختی ها و مشکلات ذره ای از اسلام و انقلاب اسلامی جدا نشده اند و امروز هم همان مسیر ابتدای انقلاب را طی می کنند.

وی ادامه داد: اصفهان در سالهای دفاع مقدس و قبل از انقلاب نشان داد در بسیاری از عرصه ها پیشتاز بوده است و امروز نیز در بسیاری از عرصه ها از جمله عرصه های عمرانی پیشتاز و الگوی سایر استان ها است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بان اینکه بودجه سال آینده شهرداری اصفهان 1424 میلیارد تومان است، افزود: اولویت شهرداری اصفهان رسیدگی به مناطق محروم، محله محوری، تعادل در فعالیت های عمرانی مناطق مختلف، سرعت در کار، تکریم ارباب رجوع و توجه به ارزشها و اعتقادات است و این کارها را بر اساس برنامه محوری دنبال می کند.

وی با اشاره به ملاقات های مردمی شهردار و اعضای شورای شهر با مردم، گفت: بر اساس نظر سنجی های صورت گرفته مردم اصفهان نسبت به عملکرد شهرداری اصفهان ابراز رضایت داشته اند و در مباحثی چون مسائل عمرانی، زیست محیطی، فضای سبز، مبلمان شهری مناسب و نظافت و آراستگی پیشگام سایر شهرستان ها بوده ایم.

وی با بیان اینکه کارها در مدیریت شهری اصفهان براساس عقل جمعی است، گفت: مسوولین در برابر مردمی که چنین در عرصه های مختلف حضور جدی دارند باید خردمندانه به مردم خدمت کنند زیرا در خدمت مردم بودن لبیک به ندای رهبر است و مردم بیشتر از ما راضی می شوند./

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده + 12 =