صفحه اصلی » استان اصفهان » با رهنمودهای دیروز مقام معظم رهبری، مجلس به سمت وحدت بیشتر سوق پیدا می‌کند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:

با رهنمودهای دیروز مقام معظم رهبری، مجلس به سمت وحدت بیشتر سوق پیدا می‌کند

قطعاً رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه مجلس و مجلسیان خواهد بود. نمایندگان مجلس وظایفی را بر عهده گرفته‌اند که در صدر این وظایف، تقویت و حفاظت از دستاوردهای نظام اسلامی اسلامی قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

عباس مقتدایی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص سخنان مهم مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز اظهار داشت: قطعاً رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه مجلس و مجلسیان خواهد بود. نمایندگان مجلس وظایفی را بر عهده گرفته‌اند که در صدر این وظایف، تقویت و حفاظت از دستاوردهای نظام اسلامی اسلامی قرار دارد. بنابراین گوش جانشان به فرامین رهبری است و همواره تلاش می‌کنند در مسیری حرکت کنند که دل رهبری را شاد کنند، لیکن برخی مقاطع ممکن است اقداماتی انجام شود که آن اقدامات دارای نقد باشد، در چنین حالت‌هایی نیز رهنمودهای ایشان راهگشا، وحدت آفرین و چاره‌ساز است. با رهنمودهای امروز، مجلس به سمت وحدت بیشتر سوق پیدا می‌کند و این وحدت بر وحدت سایر قوا نیز تاثیرگذار است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در خصوص جلسه چند روز قبل نمایندگان استان اصفهان و مدیران اجرایی استان با معاون اول رییس جمهور  در مورد مشکلات و گرفتار های مردم  و کشاورزان شرق اصفهان خاطر نشان کرد: من در خصوص نتایج و تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه گزارش نمی دهم و ارائه گزارش دقیق و جامع این جلسه  را به عهده مدیران اجرایی استان واگذار می کنم و بهتر است از زبان مدیران اجرایی استان نتایج جلسه منعکس شود، اما با تصمیمات گرفته شده، تا حدی مشکلات مردم شرق اصفهان کاهش پیدا می‌کند.

نماینده وزارت علوم در دانشگاه هنر اصفهان، در خصوص مسئله پیش‌نویس طرح انتقال پایتخت به اصفهان که توسط برخی نمایندگان در حال پیگیری است، تصریح کرد: این طرح توسط آقای ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس در حال پیگیری است.  این طرح، یک طرح بزرگ و حساس است و برای اجرایی شدن،  نیاز به کار کارشناسی قوی و برنامه ریزی دراز مدت دارد تا در صورت تصویب، آسیب‌های انتقال پایتخت به کمترین مقدار برسد. البته این طرح دارای ابعاد و ملاحظات مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اداری است؛ و این می طلبد که با مسئله انتقال پایتخت، برخورد احساسی نشود.

عضو حقیقی شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان، در خصوص اهداف و الزامات طرح انتقال پایتخت، به خبرنگار صاحب نیوز گفت: هدف از انتقال پایتخت به اصفهان، کامل کردن وضعیت موجود و فعلی اداری کشور و مدیریت حوادث غیر مترقبه ای مانند زلزله در پایتخت، در ضمن بستر سازی هر چه بهتر دسترسی حداکثری مردم کشور به امکانات و خدمات و در نهایت متناسب سازی پایتخت با شرایط فعلی کشور می باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، در خصوص آخرین وضعیت بودجه سال 1392 عنوان کرد: برخی تاخیرهای دولت در تحویل بودجه توجیه شده است و تاخیر پسندیده نیست. مجلس اصل را بر وحدت، تعامل و همدلی بنا نهاده است و منتظر دریافت بودجه از طرف دولت در اسرع وقت می باشد تا با تصویب سریع بودجه، در آینده مشکلی برای مردو، مجلس و دولت پیش نیاید.

 

حسین اسدی

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 1 =